YOLU YAPACAĞIZ DERKEN BOZUP KAÇTILAR...

YOLU YAPACAĞIZ DERKEN BOZUP KAÇTILAR...

...VE MÜBAREK BAYRAM GÜNÜNDE İNSANLARI MAĞDUR ETTİLER !.. Yolun ihalesinin yapılması sonrasında Kahramankazan’da konuşan dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, “ Yolunuz 19 Temmuz 2019 tarihinde tamamlanmış olacak, haydi hayırlı olsun “ demişti.

 UTANDIK... MİLLET ADINA UTANDIK, İNSANLIK ADINA UTANDIK !..YAZIKLAR OLSUN BU ZULMÜ İNSANLARA YAŞATANLARA ...

   İstanbul yolu Kahramankazan mesafesine doğru utanmazlığın seceresi ile karşılaşınca utandım.

• İnsanda Allah korkusu olmazsa kul utancı olur biraz. Ben bu haberi yaparken “ milletim adına” hayırlı bir iş yaptığımı düşünüyorum ama böyle bir manzara ile karşılaştığım, vatandaşların mübarek Kurban bayramında ne kadar mütezarrır olduklarını gördüğüm için de utanıyorum.  Ankara-İstanbul yolundan Kahramankazan istikametine doğru yaklaşırken yol yapım çalışmaları yapılıyordu. Vatandaşları bizi arayıp durumun vahametini görmem için oraya davet ettiler. Bir de ne göreyim, Orhaniye köyü kavşağından taa Aydın köyünü bir hayli geçinceye kadar ( aşağı yukarı 15 km civarı ) yol yapım çalışmaları durdurulmuş. Bu da nesi?.. Zaten yol yapım çalışmaları aylar öncesinden durdurulmuştu da sağdan sola kavşak geçişleri, veya soldan sağa geçişler tamamen kapatılmış.  Mesela Ankara’dan Kahramankazan istikametine giderken 3 kavşakla sol istikamete geçebiliyordunuz kapanmış. Aynı şekilde Kazan’dan yolu koyuldunuz hemen yakınınızdaki ( 4-5 km ) sol cenahtaki Güvenç köyüne dönmek veya oralardaki iş yerinize dönüş yapabilmek için 12-15 km mesafeyi turlamanız gerekiyor. Çünkü Kahramankazan’dan Orhaniye yolu kavşağına kadar dönüş kavşaklarını kapatmışlar.

 Kim kapatmış?..

    İhaleyi seneler öncesinden alıp yol yapım çalışmalarına başlayan firma.. Bir rivayete göre 2017 yılında bu yol yapım çalışmaları ihale edilmiş. Yapım çalışmalarına başlanmış ama ara verilmiş. Karayollarından ihaleyi alan ve yol yapım çalışmalarını bir süre yaptıktan sonra fotoğrafta görüldüğü gibi rezil bir şekilde bırakıp keyfi olarak kaçan, milleti mübarek bayram günlerinde perişan eden, iş yerlerinin, fabrikaların, köylülerin yol geçişlerini kapatan bu firma kimin olsa iyi?.. Çevredeki iş yerleri sahipleri, köylüler ve o yöredeki fabrika çalışanları Eski Başbakanlardan Sayın Binali Yıldırım’ın oğlunun şirketlerinden birisinin olduğu iddia ediliyor.    

 Gelin de utanmayın.. Hem de binlerce utanılacak bir çirkinlik. Çünkü yıllar öncesinde sayın Binali Yıldırım Kahramankazan’a geliyor, yolun yapım çalışmalarını başlatıyor ve “ Haydi bakalım hayırlı olsun” diyerek müjdeyi veriyor.

 Aradan aylar yıllar geçiyor , bırakınız yolların yapılmasını bir de yolları perişan bir şekilde bozup yok oluyorlar.

      Ben utanmaya utandım, köylüler utandı, çiftçiler utanmış, iş yeri sahipleri utanmış utanmaya da, hani bazı troller var ya politika uğruna her çirkinliği kabullenen ve tek cümle yorum yapmadan imtina eden, bize ve yaptığımız haberlere karşı çıkan troller utanmayacaklar mı doğrusu çok merak ediyorum !...

    Yollar bu haldeyken köylü tarlasına nasıl gidip gelecek?.. Kaldiki bu yoldan Çerkeşliler, Geredeliler, Kızılcahamamlılar, Kazanlılar, o civarda bulunan iş yerleri de gelip gidiyor.

NOT: UTANMAZ ARLANMAZLARA, TROLLERE DUYURULUR !.. Bizi savcılığa şikayet edeceklere duyurulur!.. " Etmezseniz şerefsiz ve haysiyetsizsiniz "

Bu yolu yapmaktayken rezil bırakıp giden firmanın adını vatandaşlar bildirdiler.

Firma sahibi BAYBURT GRUP... Nereden biliyorlar?.. Bayburt İnşaat'a ait makina ve teçhizat-kamyonlar bu yol üzerinde çalışma yaptılar. Makine ve kamyonların üzerinde BAYBURT Gruba ait yazı ve logoları herkes görmüş ve buna şahit olmuşlar.. Burada enteresan bir durum muamma olarak kalmışsa, yani bu Bayburt İnşaat Binali Yıldırım'ın oğluna ait değilse o başka...  Zaten şirket sahibinin kesin olarak kimin olduğu konusunda her hangi bir net ifade kullanmadık. " İddia ediliyor " dedik. Mühim olan yolun bu şekliyle bırakılması, şunun oğlu bunun oğlu olup olmaması değil. 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...