ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ OLAN ÜNLÜ BİR İSİM DAHA ANKARA MECLİSİ'NE KATILDI

ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ OLAN ÜNLÜ BİR İSİM DAHA ANKARA MECLİSİ'NE KATILDI

* Ankara Meclisi’nin koordine ettiği önemli çalışmaların olduğunu defalarca anlatmaya çalıştık. Kimi devlet adamı, kimi siyaset, kimi ilim ve irfan sahibi eğitimci- yazar- kimi şair, kimisi halk ozanı, kimisi üretici, kimisi de değişik özellik ve güzelliklere sahip.

   Tabii söz konusu iyilik, güzellik, kültür ve sanat olunca hacmimiz günden güne genişliyor. Öylesine istisnai özellikleri olan dostlar var ki değerine değer katmayı bırakınız özelliğini ve maharetini anlatmaya bile cesaret edemiyoruz.

        Tabii durum böyle olunca bazı zamanlar mahcubiyetimiz söz konusu bile oluyor. Bu arada bazı değer verdiğimiz dostlar da hak ettikleri yerden daha ziyadesini istiyerek bizi ister istemez zora sokuyorlar.

     Birkaç sefer açıklama yaptık, bir kez daha hatırlatmakta yarar mühalaza ediyorum. Biz kümtür ve sanata önem veriyoruz ama kültürün de sanatın da değer ölçülerimiz biraz farklı. Mesela bize şiir gönderen bazı değerler var ancak bizim kurallarımıza uymuyor, çünkü biz istün sanat özelliklerini birinci planda tutuyoruz.

     Herkes istediği yer de olacak diye bir durum söz konusu olmamalı. Şiir yazan veya yazı gönderen dostlar ölçülere dikkat etmeli. Aşırı riaksiyonlar, sanat değer kısıtlı olanların bu yönlü çalışmaları yaparken seçtikleri kelimelere, kurdukları cümlelere dikkat etmeleri fevkalade önem ihtiva etmektedir.

     Bizim kadro hareketimizde yer alacak arkadaşlardan aradığımız en önemli unsurlardan bazıları çok okumaları, sabırlı olmaları, metanetli, hoşgörülü, vefalı ve idealist insanlar olmalarıdır.

     Hele bazı dostların aramıza sırf şahsi menfaati için geldiğini görünce çok üzülüyoruz. Bunun içindir ki idealist arkadaşlar her zaman başımızın tacıdır ve onlar bizim ebedi dostumuzdur ve böyle kalacaklardır.        

ARAMIZA YENİ KATILAN SAYIN RIFAT ÇAKIR  www.turkiyeanodulohar.com ‘da makale, haber ve yorumları ile katkı sağlamaya başladı. Sayın Çakır’ı tanımanız babından kısa biyografisini sunuyoruz.    

                                   RIFAT ÇAKIR

(Gazeteci-Şair-Yazar-Program Yapımcısı ve Sunucusu)

      Rıfat ÇAKIR 1 Nisan 1967 tarihinde Yozgat’ta doğdu. Anadolu Üniversitesi mezunu olan ve bir kamu kurumunda görev yapan ÇAKIR, evli ve 3 çocuk babasıdır. TRT ve diğer özel televizyonlarda yayınlanan fizik, kimya, matematik, fen bilimleri, edebiyat, coğrafya, tarih vs. konulu genel kültür bilgi yarışmalarında bir çok birincilikleri olan yazar, okuma, araştırma, gezi ve tarih tutkunudur. Yurt içi ve yurtdışında faaliyet gösteren bir çok sivil toplum kuruluşları ile edebiyat, sanat, bilim, kültür ve teknoloji konulu programlarda sunuculuk yapmaktadır.

Sibirya’dan Antartika’ya, Okyanus ortalarında adı duyulmamış adalardan Amazon ormanlarına kadar Dünyadaki bir çok ülkeyi  gezme şansı bulmuş günümüz seyyahlarındandır.  Bir Türkiye aşığı ve memleket sevdalısı olan kültür sanat programları yapımcısı ve sunucusu olan yazara göre Dünyanın göz bebegi Türkiye, en güzel dili Türkçe’dir. Türkçe’ye de güzellik, sempati ve samimiyet katan en önemli yanı ise Orta Anadolu ağızı ve şivesidir.

Eğitim-kültür amaçlı seminer, sempozyum, forum, panel, festival, müzik-eğlence gibi programlarda sunan ÇAKIR, 1’i ulusal ve 3’ü yerel olmak üzere 4 gazetede köşe yazmaktadır.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...