Ünlü yazar Rıfat Çakır yine destanımsı bir yazı ile çıktı karşımıza..

Ünlü yazar Rıfat Çakır yine destanımsı bir yazı ile çıktı karşımıza..

... Yazısının başlığı… “ GENÇLER; ELEŞTİRİM ÇOK KIRICI, LÜTFEN KIZMAYIN BANA “ olmasına rağmen yine Anadolu’dan esintilerle dolu…

Aslında bu başlık yazı metninin özünü oluşturmuyor ancak sonucunu ihtiva ediyor. Bir darb-ı mesel gibi kaleme aldığı yazısında yine Anadolu’yu anlatıyor.  Yılların ötesinden günümüze akseden bir estantene ki böyle bir manzumeyi “ Ben yazarım “ diyen her babayiğit bu şekilde okuyucularına sunamaz.

*  Ben Anadolucuyum ancak Rıfat Çakır gibi bir deha karşısında bu konuda acz içinde kaldığımı itiraf etmek durumundayım.

* Bir üstad vardı (Allah rahmet etsin ) lmi ve fikri yönü ile tam bir kültür hazinesi, düşünen ama büyük düşünen vatanperver bir makbul insandı. Bir gün evinde başbaşa sohbet ederken eşi hanımefendiye şöyle demiştim: “ Bu eşiniz bu zeka ile doğru dürüst ölmez, önce aklî muvazenesini kaybeder daha sonra ruhunu Hakk’a teslim eder. “   Gerçekten de öyle oldu. O, eşi bulunması zor bir insandı. Gerçekten de 60 yaşında zihnen sıkıntılı bir dönemden sonra Hakk’a ruhunu teslim etti.

      Değerli Rıfat Çakır için bir şey diyemiyorum, ancak bilinmesi gereken bir gerçek var ki bu insan,bir çok özelliğinin yanındaAnadoluculuk konusunda erişilmesi güç bir seyyah ve hatta bir nevi ullame-i cihan olmaya aday. Bu alanda beni yaya bıraktığı için o’nu kıskanıyorum benim hasletimi elimden almaya kalkıştığı için de saygı ve sevgi besliyorum.

                Evet, öylesine okumanız gereken bir yazı ki -dikkat ederseniz- anlatamıyorum çünkü anlamı çok fazla. Lütfedip, www.turkiyeanadoluhaber.com ‘ daki köşesine uzanıp yazısına bir göz atarsanız neler nelerle karşılaşacak, nelere şahit olacaksınız, neler-neler !...

               Baki selamlarımla.

                           

                                                                            MEHMET AKYOL  

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...