TOKYO OLİMPİYATLARINDA MARATONCULARIMIZDAN KÖTÜ HABER

TOKYO OLİMPİYATLARINDA MARATONCULARIMIZDAN KÖTÜ HABER

Ankara Meclisi Gençlik ve Spor Kurulu Başkanı Ahmet Altun'un Tokyo'dan bildirdiğine göre, Maraton erkeklerde madalya umudumuz, Avrupa maraton rekortmeni sporcumuz Kenya asıllı Kaan Kigen Özbilen’in testi pozitif çıktı ve müsabakalardan çekildi.

                 Maraton koşucularımızın başında görevli olarak Japonya’ya giden (Ankara Meclisi Gençlik ve Spordan Sorumlu Kurul Başkanı ) Ahmet Altun’un Tokyo’dan verdiği habere göre rekortmen koşucumuz Kaan Kigen Özbilen’nin testinin pozitif çıkması büyük bir talihsizlik olarak karşılanırken bu olumsuzluk kafilenin ciddi manada moralinin bozulmasına neden oldu.  

 

       Ahmet Altun’un bugün Tokyo’dan bildirdiğine göre; * Kenya asıllı Türk vatandaşı Polat Kemboi Arıkan ile Bingöllü Yavuz Ağralı 8 Ağustos da maraton koşacaklar hedefleri ilk ona girmek ve kendi iyi derecelerini koşmak. Polat on en iyi derecesi 2 saat 8 dakika, Yavuz’ un 2 saat 10 dakika, en fazla her ülke 3 kişi koşturabiliyor. Baraj kota geçebilen test süresi geçtiği için baraj geçen diğer erkek sporcumuz Mert’ i getiremiyoruz,

Bayanlarda bir sporcumuz baraj geçti Etopya asıllı Türk vatandaşı Meryem Erdoğan o da 4 Ağustos da gelecek 7 Ağustos da koşacaklar.

Burada yürüyüşçü bay ve bayan sporcularımız var onların yarışları 4 ve 5 ağustos tarihlerinde. Şu an itibarı ile burada 200’ün üzerinde ülke var yarışları Tokyo dan 800 km kuzeyde Sapora şehrinde yapıyorlar .

Tokyo çok sıcak ve nemli diye Maraton yarışında yine Kenya Etopya Uganda gibi ülkelerin sporcuları arasında geçecek gibi… Yürüyüş Çin, Meksika, İspanya, Slovakya gibi ülkelerin sporcuları arasında geçecek gibi görünüyor. Bu haberi size gönderdiği saat 21.40 …Türkiye ile 6 saat fark var. Korona nedeni ile antrenman hariç hiç otel dışına çıkarmıyorlar ve her gün test alıyor. Tük milletinden dua bekliyoruz.

 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...