Tokat mutfagi uluslararasi akademi oldu

Tokat mutfagi uluslararasi akademi oldu

Bir kulturden bir Akademi doguyor... BASTEK Tokat Mutfagi Kulturunu, Ingiltere Kralicesinin ahcisi Hüseyin Özer ve dunya liderlerinin gözde restorani Sofra Londra markasi ile yaptigi isbirligi ile Uluslararasi Gastronomi ve Mutfak Sanatlari Akademisi’ni kuruyor.

T.C. MEB onayli ve Uluslararasi yeterlilik  sertifikali kurslarimiz 1 yil surelidir. Gastronominin tüm ana basliklarini, mutfak sanatlarinin Uluslararasi metodolisiyle pekistiren derslerde alaninda ulusal ve Uluslararasi basarilariyla unlu Akademisyen ler egitim verecektir. Ayrica kurslari basariyla tamamlayanlara ilgili sektorlerde is imkani garantisi ve kurs birincilerine de Londra da sureli staj ve egitim imkani verilecektir.

BAŞTEK Başkanı Prof Dr Yaşar Özgök, Emekli Londra Büyükelçimiz, Bakanlık Temsilcilerimiz, Londra’dan gelen akademisyenler huzurunda düzenlen toplantıda ;

“Mutfağı çok zengin olan Tokat yemeklerini ulusal ve uluslararası alanda ön plana çıkarmalıyız. Ancak ben bir bilim insanıyım ve 3 ay süren yoğun çalışmalarımla bu amacımı uluslararası sertifikalı bir akademi kimliğine ulaştırdım. Bu gelişme ülkemiz için tarifsiz bir onurdur. Türk ahçıları dünyada iş bulabilecek ve kazandığımız tam donanımlı bilimsel kimlik bir dünya eğitim markasına dönüşecektir” dedi.

Ankara’da Tokat Konağı’nda düzenlenen ve yüksek katılımlı toplantı sırasında sunum yapan BAŞKANIMIZ  Prof Dr Yaşar Özgök;

Bugün çok önemli bir misyonu devraldık. O da , kaybolan kuşaklararası bilgi paylaşımıdır. Bizler Tokat mutfak kültürünü milli değerlerimiz ile pekiştirerek nitelikli , donanımlı ahçılar yetiştireceğiz. En önemlisi de bizim kurslarımızı başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz  gerek ülkemizde ve gerekse tüm dünyada iş bulacaklar. Bu boyutu ile de mikro ve makro hedeflerimizle istihdam yaratmış olacağız.

Eğitim programımız: Öğrencilerimizin bilgi üreten ve bu bilgiyi geliştirip uygulayabilecek beceri ve yetenekle donanımlı yönetici adayları olarak yetişmesini sağlayacak şekilde analitik düşünme ve iletişim becerilerini yükseltecek, yaratıcı ve araştırmacı olmalarını teşvik edecek , yabancı dil, mesleki yabancı dil eğitimi verecek şekilde hazırlanacaktır.

Londra’da yapılacak olan açılış lansmanına dek süreçlerle ilgili düzenli iletişim halinde olacağımız Siz değerli basın mensuplarına yoğun çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

 

Saygılarımla

Prof Dr Yaşar Özgök

BAŞTEK BAŞKANI

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...