SİZ BU MUHALEFET PARTİLERİNE ÜMİT Mİ BAĞLIYORSUNUZ?

SİZ BU MUHALEFET PARTİLERİNE ÜMİT Mİ BAĞLIYORSUNUZ?

* Millet iktidardan yakınıyor ancak muhalefetten umduğunu bulamadığı için çaresizlik içinde kıvranıyor. Zira muhalefet sayın Erdoğan’a cevap vermek ve seçim istemekten başka bir proje sunamıyor. Bunun içindir ki halkımız ister istemez yeni bir umut ışığı doğar mı diye beklenti içinde.

Sosyal medyada yayınladığım ve aşağıda  sunduğum yazı üzerine  Türkiye genelinden  " Merkezde yeni bir parti kurulmalı " mesajları gelmeye başladı. Hatta bazı kesimler ‘ böyle bir çalışma olursa  katkıda bulunmaktan onur duyarız ’ yüzlerce vatandaş var.  Bunlardan biri de sayın Yusuf Hacaloğlu ekibinden olduğunu söyleyen sayın Seydi Vakkasoğlu.      

                                            İŞTE O YAZI

MİLLETİMİZ MERKEZDE YENİ BİR PARTİ ARAYIŞINDA MI ?

* Millet haklı olarak iktidardan yakınıyor ancak muhalefetten umduğunu da bulduğu söylenemez. Yani çaresizlik içinde kıvranıyor. Çünkü muhalefet sayın Erdoğan’a her gün cevap vermek ve ‘ seçim isterük, illa da seçim ! ‘demekten başka bir proje sunamıyor.

     Bunun içindir ki halkımız ister istemez yeni bir umut ışığı doğar mı diye beklenti içinde.

* Muhalefetin en abası kalın partisi CHP... Peki bu parti milletin derdine nasıl derman olacak bilen var mı?.  Kaldı ki yeni bir erken seçim olsa alacağı oy oranı en fazla % 25.

* Ya İYİ Parti ?..

  Merkez Parti olacak diye milletimiz ümit beslerken bu parti MHP’nin ikinci versiyonu olmaktan kurtulamadı ve seçimlerde % 10'un altına düştü.  Ayrıca iç kargaşa ortamını ve ülkücü geçinen  bazı çevrelerce (tabir caizse )  ' Ülkücü artıkları ' olarak tabir edilen bir kesimin partiye zarar verdiği iddiaları söz konusu. O halde İYİ Parti’ye halkımız ne kadar güvenebilecek?

* MHP için bir şey ifade etmeye gerek yok; zira AK Parti’nin pesendesi altında siyasi yaşamını sürdürüyor ve şu an itibarı ile % 9’ların altına düşmüş gibi görünüyor.

* Makbul ve muteber bir ailenin çocuğu, aynı özellik ve güzelliğe sahip olan sayın Ali Babacan ile, her bakımdan hayırlı bir insan olduğunu bildiğim ve güvendiğim Gelecek Partisi Genel Başkanı sayın Ahmet Davutoğlu’nun durumu da oldukça enteresan.

  Saadet Partisi Genel Başkanı sayın Karamollaoğlu için de aynı şeyleri söyleyebilirim…

    Ne yazık ki siyaset başka bir şey; olmayınca olmuyor maalesef; keşke olsa !..

    Üçünün oy oranının toplamı % 5 civarında biliyor musunuz !..

* Bir hesap yapacak olsak, muhalefet partilerinin tamamının oy oranı, iki iktidar partisinin oy oranına ulaşamıyor bile.

    Böyle bir ortamda milletimizin, yeni bir siyasi oluşumun beklentisi içinde olması normal değil mi?..

   Bu konuda sizin görüşlerinize ihtiyacım var, siz değerli arkadaşlarım-vatandaşlarım görüş ve düşüncelerini iletmek lütfunda bulunursa mutlu olurum. Saygı ve başarı dileklerimle.

Ve hatta arayabilirsiniz bile. Whatsap  Telefonum :  0532  169 63 77

 

MEHMET AKYOL

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...