PROF.DR. AYGÜN AKYOL VE HÜSEYİN KAZAN' IN TANITIM VE TAKDİMİ

PROF.DR. AYGÜN AKYOL VE HÜSEYİN KAZAN' IN TANITIM VE TAKDİMİ

Bir neslin geçmişinin günümüze uzantısının ne kadar önemli olduğu kolay kolay unutulamaz. Tarihin derinliklerine indiğinizde bir köyden onlarca ilim ve irfan adamının yetişmiş olması ve bu yetişmişlik halkasının günden güne çoğalmasının fevkaladelik teşkil etiğini söylemek elbette gururlanmak için önemli bir faktördür.

Düşüne biliyor musunuz, bir Sivil Toplum Kuruluşunun Türkiye genelinde müstesna insanlar düzeyinde yaptığı bir organizasyon ve bu organizasyonda bakanlık yapmış milletvekilliği, valilik yapmış, profesör unvanı alacak kadar bilim alanında dirsek çürütmüş, ilmi araştırmaları ve okuyarak geliştirdiği kültür düzeyi ile seçkinler zümresine katılmış onlarca yazar...
Böylesine müstesna insanlardan oluşan zirvedekilerin arasında aynı köyden üç ismin yer almış olması ayrı bir onur vesilesidir hiç şüphesiz.
O aynı köy... İşte bu bizim için çok önemli…Önemli çünkü o köyün tarihi akışına baktığımızda, köklerinde, soylarında-soplarında derin iz bırakanlar aynı zamanda yeni nesillere bıraktıkları emanetin devamlılığı bir başka kıvanç vesilesidir.
O üç müstesna insandan ikisinin tanıtımını, yani kısa biyografilerini (resimleri ile) yayınladık. Lütfedip Prof. Dr. Aygün Akyol ve Hüseyin Kazan'ın alt sağdaki köşelerini ziyaret eder misiniz.
Başarı dileklerimizle. (Ankara Meclisi Haber Grubu )
 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...