MİLLİ TAKIM ŞENOL GÜNEŞ'İN YANLIŞ TAKTİĞİNİN KURBANI OLDU

MİLLİ TAKIM ŞENOL GÜNEŞ'İN YANLIŞ TAKTİĞİNİN KURBANI OLDU

* Takımı geriye yaslayıp İtalya'nın taarruz etmesini bekledi. Sanki İstanbul surları topçu ateşine tutulmuş gibiydi. İtalyanlar öyle bir saldırıya geçtiler ki ancak bir devre dayanabildik. * Takım kadrosu iyiydi ancak Yusuf , Ozan ve hatta Hakan bekleneni veremedi.

* Topu ileri taşıyacak, pas trafiğini koordine edecek, üç pası bir araya getirecek, kısa pas yapacak cüret ve cesaretli bir oyuncumuz yoktu, çünkü Şenol Güneş böyle istemişti ve oyuncular da o ne istediyse onun dediğini yaptılar.
* İkinci yarı Yusuf çıktı Cengiz girdi, iyi ataklar yaptı, bekleneni verdi ama destekleyen olmadı. Futbolcular Şenol Güneş'in iradesindeki esir kampındaymışçasına silik ve korkak oynadılar.
İtalya'ya 3-0 yenilmek önemli değil, Türk milli takımının silik, korkak ve ürkek görüntü sergilemesi önemliydi ve bu halimizle bütün Dünyaya rezil olduk.
 
* Bu takım Şenol Güneş'in bu kafa yapısı ile Azerbaycan'da yapacağımız Galler ve İsviçre maçlarında da başarılı olamaz. Bu takımlar da aralarında yaptıkları müsabakada 1-1 berabere kalarak bizim ekmeğimize yağ sürdüler, yenebilir ve yiyebilirsek tabii..
Allah'tan temennimiz, Türk Milli takımına yaraşır bir taktikle oynayıp dik duralım. Cesur olalım ve korkmayalım. Kesin olarak söylemeliyiz ki, Türk gibi inançlı ve cesur oynarsak her şey istediğimiz gibi olur.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...