MEHMET AKYOL :

MEHMET AKYOL : " İNANÇLI ANADOLU İNSANI CHP’YE NEDEN OY VERMEKTEN İMTİNA EDİYOR? "

* Üzülerek ifade etmeliyim ki iktidar partisi bu milleti FOX TV izlemeye, SÖZCÜ gazetesi okumaya mecbur bıraktı. Çünkü birçok gazeteyi sattırıp-satın aldırıp kendi inisiyatiflerine aldılar. Böyle yapıp da ellerine ne geçti?..

     - O yandaş gazeteleri (taraf oldukları için) halk okumamaya başladı. Durum böyle olunca da tirajları düştükçe düştü.  

    Bir de tarafsız gazete bulamadıkları için sol patentli muhalefet gazetelerini okumak zorunluluğu hasıl oldu.

                       ***

   Peki, az sayıdaki sol görüşlü gazeteleri okumak CHP’nin yararına olur mu?...

     - Bir ölçüde olur olmaya da, huzur içinde değil, zorunlu olarak okurlar.

     Ayrıca, sol gazetelerin dindar düşmanı köşe yazarları CHP’yi destekler görüldükleri için bu gazeteleri okuyan aydın ve inançlı insanlar (Anadolu insanı ) nefret eder hâle bile gelirler.

     Örneğin;

    Sözcü gazetesinin köşe yazarı (Dindar ve inançlı insan düşmanı) Emin Çölaşan 18 Temmuz 2021 tarihli köşe yazısında bizim Ramazan bayramı dediğimiz, onların Şeker bayramı dedikleri dini bayramlarımız ve bu bayramlar ile ilgili gelenek ve göreneklerimiz, inançlarımız için bakınız nasıl bir dindar düşmanlığı yapıyor:

    “ Eskiden dini bayramlar çok önemliydi, Şeker bayramı ve Kurban bayramında gittiğimiz aileler bize (çocuklara) şeker ikram ederdi. Büyüklere ise ‘ likör‘ ikram edilirdi. O yıllarda Tekel’in naneli, mandalinalı, bademli likörü vardı.  

   Şimdilerde psikolojik baskı ile Şeker bayramının adını değiştirip Ramazan bayramı yaptılar.“

    Görüldüğü gibi bu Emin Çölaşan denen mahluk gizliden gizliye İslam dini ve dindar Müslüman düşmanlığı yapar.

     Bir de menfaatleri gereği hep iktidarları kötüler.

     Rahmetli Demirel zamanında da, Rahmetli Özal zamanında da, rahmetli Erbakan zamanında da aynı yöntemi takip etmiştir çünkü malzemesi budur.

     Ayrıca Çölaşan ve yandaşları Atatürkçü, Laikçi, Cumhuriyetçi çizgide görünüp bu düşüncelerin savunucularıymış gibi görünerek kitaplar yazarlar ve milyonlar kazanırlar.

     * Şimdi soruyorum, Çölaşan gibi düşünce yapısına sahip; inançlı insanlara dinci, Ramazan bayramına şeker bayramı diyen sol patentli yazarların desteklediği bir siyasi parti Anadolu insanından oy alabilir mi?..  

                                                     Mehmet Akyol 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...