MANSUR  YAVAŞ, ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERİYOR

MANSUR YAVAŞ, ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERİYOR

Tek kelime ile ifade etmek gerekir ki, Mansur Yavaş " bu işi biliyor." Bir başka ifade ile; tecrübesini konuşturuyor ve halkın gözüne girmeyi beceriyor . En önemlisi de ne biliyor musunuz... ' Ankaralı Mansur Yavaş'a güveniyor, bu nedenle gözlerini yumup naktî paralarını yatırıyorlar. Tabii bazıları hesaplarını kontrol ediyor internet üzerinden ve görüyorlar ki paraları yerini bulmuş, isimleri hayır sahiplerinin arasında yerini almış. Kim istemez böyle bir hayır ve hasenatı !...

HAYIRSEVERLERDEN “6 MİLYON TEK YÜREK KAMPANYASI”NA REKOR DESTEK... Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ikinci dalgasını başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına 26 günde hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Devam eden kampanya için bağış yapılan toplam tutar 14 milyon TL’yi geçti.     Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz yıl başlattığı ve bu yıl da devam eden “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasının ikinci dalgasına hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

    1 Nisan 2021 tarihinde yeniden başlatılan kampanya için hayırseverler tarafından yapılan bağış toplamı 26 günde 14 milyon TL’yi geçti.

    BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR     

    Büyükşehir Belediyesi, toplumsal dayanışma örneklerinden biri olarak Ramazan ayında yeniden başlatılan kampanyaya destek veren hayırseverlere yönelik sosyal medya hesapları üzerinden yayımladığı teşekkür mesajında, “26 günde 14 Milyon TL. Destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Zorlu pandemi koşullarında sayıları hızla artan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız desteklerinizi bekliyor” ifadelerine yer verdi.

    Sadece Ankara değil Türkiye’de birçok ilden hatta yurtdışından da yoğun ilgi gören kampanya için “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşların ödenmemiş su faturalarından iftar ve sahur paketi desteğine, gıda kolisinden nakit yardımına kadar 5 farklı uygulama seçeneği sunuluyor.

     “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası ile 26 günde (27 Nisan 2021 itibarıyla) yardım tutarı;

-Su Ver ile 38 bin 571 adet su faturası ödenerek, 1 milyon 581 bin 155 TL,

-Bilet Ver ile 2 bin 16 adet ANKARAKART’a yükleme yapılırken, 121 bin 013 TL,

-El Ver ile 11 bin 669 nakit yardım adedine ulaşılırken, 3 milyon 284 bin 600 TL,

-İftar Ver ile 168 bin 464 sipariş verilirken, 4 milyon 211 bin 700 TL,

-Afiyet Ver ile 24 bin 666 yardım kolisi siparişi alınırken, 4 milyon 806 bin 900 TL olmak üzere toplam 14 milyon TL’yi aştı.

    Büyükşehir Belediyesi kampanyada sağlanan yardım rakam ve tutarlarını anlık olarak internet sitesi üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...