MANSUR YAVAŞ'IN KÖYLÜLERLE BULUŞMASINDA ENTERESAN ŞEYLER OLUYOR

MANSUR YAVAŞ'IN KÖYLÜLERLE BULUŞMASINDA ENTERESAN ŞEYLER OLUYOR

* Tek başına çıkıyor köy ziyaretlerine. Yanına koruma bile almıyor, hatta kendi basın mensubu elemanlarına bile haber vermiyor. Gösterişten, siyasetten uzak, hemşerileri ile birebir buluşmak istiyor, onun bu hali vatandaşları öylesine mutlu ediyor ki anlatılamaz.

 *  Hatırlatmakta fayda var, fotoğrafları kendi telefonu ile çektiriyor gittiği yerlerde.. ( Yalnız fotoğraflar kalitesiz ) Sen oy verdin, vermedin hesabı yapmıyor. Herkesi dinliyor ve verdiği cevaplarla herkesin gönlünü fethediyor.

* Politika değil ama, siyasetin bir şekli bu. Hatta propagandanın ta kendisi diyebiliriz…               
      Kısacası tecrübesini konuşturuyor.
     O bu konuda tecrübeli çünkü. Bir tarafta hizmet akışının en iyi şekilde sağlanması, diğer yandan sosyal ilişkiler…(!)
    SONUÇ NEREYE Mİ VARACAK ?..
   Takdir-i ilahide ne varsa o olur, halk neyi isterse öyle tecelli eder.
Biliyoruz ki O, Hakk için halka hizmet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

      Dün Kızılcahamam’ın Güvem Bölgesi köylerini gezdi. Gerçi hepsine ulaşamadı ama gidemediği köylerin muhtarlarını Salın yaylasında topladı ve onlar ile özel olarak görüştü.

    İşte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal medya hesabından kendi inisiyatifi ile hazırlayıp yayına verdiği gezi notları:

Bugün Kızılcahamam’daydık. Eğerli Dereköy ve Eğerli Kuzören Mahallelerimizde hemşehrilerimizin sorun ve taleplerini dinleyip çözüm önerileri noktasında görüş alışverişinde bulunduk.

7’den 70’e tüm hemşehrilerimi birinci ağızdan dinliyor, ortak akla ses oluyoruz.

                *** 

Değirmenciler Mahallemizde Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde ve Başköy Mahallesi köy odasında bir araya geldiğim hemşehrilerimin misafirperverlikleri karşısında çok mutlu oldum.

Anlamak, dinlemek, her sese kulak vermek zorundayız. Bunun için çabalıyoruz.

* Semer, Ortaköy, Eğerli Alören’de sokak sokak dolaştık. Hemşehrilerimizin taleplerini dinledik, çözüm önerileri noktasında beraber fikir geliştirdik.

 Görev sürem dolduktan sonra da bu mahalle ve köylerde başım dik gezmek istiyorum. Bu yüzden her sıkıntıya çareyle koşacağız.

* Salın, Yukarıçanlı, Yukarıkese, Beşkonak, Kasımlar, Hıdırlar, Semeler, İyceler, Kavaközü, Yağcıhüseyin, Güvem ve Belpınar Mahallelerimizin muhtarlarıyla Salın Yaylası’nda buluştuk.

Onlar; demokrasimizin çekirdeği. Birlikte görüş çoğaltmamız çok değerli. Hep el ele çalışacağız.

NOT: Biz KÖY diyoruz, Mansur Bey -haklı olarak- Mahalle diyor.. Çünkü biz şöyle düşünüyoruz: Köy demek hürriyet demektir “

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...