Kategori : KÖYLÜ-ÇİFTÇİ-TARIM

MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASIL BİR HİZMET AKIŞI SAĞLAR ?..

MİLLİ EMLAK NE YAPAR, DEVLETE VE MİLLETE NASIL BİR HİZMET AKIŞI SAĞLAR ?..

· Ben bilmiyordum, öğrenmeye çalıştık, ancak ne kadar gayret göstersek de tam anlamı ile hedefi yakaladığımızı söyleyemeyiz. Aslında Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nü tanıma gayretinde olurken aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da çok amaçlı faaliyet gösteren bir teşkilat olduğunu -bu vesile ile- bir nebze olsun farkına vardım.

  KÖYÜNE EV YAPANDAN PARA ALMIYOR

KÖYÜNE EV YAPANDAN PARA ALMIYOR

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yıllar öncesinden atıldı siyasete. İl genel meclisine seçildiği senelerde hem siyaseti öğrendi hem de hayat felsefesinde değişiklik yaptı. Şehirde doğup-büyümüştü ama il genel meclisinin manevi imkanlarından yararlanıp Haymana’nın köylerine her alanda hizmet akışını sağlayınca köylülerin takdirlerine mazhar oldu. Bu vesile ile hem köyleri iyiden iyiye tanımış oldu hem de köylü hemşerilerini... Yani köy demenin hürriyet demek anlamına geldiği ifadesini daha iyi idrak etmesine neden oldu bu yaklaşımlar.

ORTAKÖY MÜSTESNA BİR ORGANİZASYONA DAHA İMZA ATTI

ORTAKÖY MÜSTESNA BİR ORGANİZASYONA DAHA İMZA ATTI

* Geleneksel olarak her sene düzenlenen DUA günü bu senede yine tek kelime ile muhteşem geçti. Kızılcahamam'ın ve Ankara'nın en son köylerinden biri olan ORTAKÖYlüler Şeyh Semerkandi Hazretlerinin Teyzesinin oğlu'nun türbesinin bulunduğu Işıkdağı paralelindeki EMEKLİ dağlarının eteklerinde toplanan binlerce kadın, kız, kızan, ahalı ve çeşitli katmanlardan binlerce vatandaş hayırlı bir günde bulunmanın mutluluğunu yaşadılar.