KAPANMALAR VE BEKLENİLMEYEN TEHLİKELER İÇİN TELAŞE KAPILMAYA GEREK YOK ÇÜNKÜ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (MANSUR YAVAŞ)  VAR

KAPANMALAR VE BEKLENİLMEYEN TEHLİKELER İÇİN TELAŞE KAPILMAYA GEREK YOK ÇÜNKÜ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (MANSUR YAVAŞ) VAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma dönemi ve ramazan bayramı dahil Başkentlilerin güvenli ve huzurlu şekilde ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm önlemleri aldı. Bu süreç ve tüm olumsuz gelişmeler için her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153, 7/24 hizmet verdi. EGO otobüsleri, ANKARAY ve Metro, 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında kapanma muafiyeti olan yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla ana hatlarda hizmet vermeyi sürdürülürken. AŞTİ’de güvenlik önlemleri alındı, ASKİ ekipleri arıza, bakım ve onarım hizmetlerinde sahada görev başında olacak. Kadın Danışma Merkezi, Fen İşleri, Kent Estetiği, Mezarlıklar, Zabıta, Sağlık ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri nöbet tutacak. Halk Ekmek Fabrikası ise 17 gün boyunca ekmek üretimini aksatmadan sürdürüyor.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle alınan 17 günlük kapanma kararının ardından tüm hazırlıklarını tamamladı.

    Başkentlilerin Ramazan Bayramını da içine alan tam kapanma sürecinde güvenli ve huzurlu şekilde ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Büyükşehir ekipleri, şehrin birçok noktasında sahada ve masa başında 7/24 görevinin başında olacak.

BAŞKENT 153, İTFAİYE, KENT ESTETİĞİ, CENAZE VE SAĞLIK HİZMETLERİ 7/24 ÇALIŞACAK

-Başkent 153: Sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı 29 Nisan Perşembe saat 19.00’dan kapanmanın sona ereceği 17 Mayıs’a kadar vatandaşların talep ve şikayetlerini 7/24 ilgili birimlere aktararak çözüme kavuşturacak.

-İtfaiye Daire Başkanlığı: Olası yangın ve kurtarma çalışmaları için 46 İtfaiye İstasyonunda 942 itfaiye personeli ile 24/48 nöbet esasıyla üç vardiya halinde kesintisiz olarak hizmet verecek. Ekipler müdahale için 175 araç ile sahada hazır bulunacak.

-Sağlık İşleri Daire Başkanlığı: Hayvan ambulansları başta olmak üzere Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi, 7/24 ücretsiz hizmet vermeye devam edecek. Sincan Geçici Hayvan Bakımevi 08.00-20.00, Çankaya Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi ile Gölbaşı Geçici Hayvan Bakımevi ise 08.00-16.00 saatleri arasında açık olacak. Toplam 14 besleme ekibi sahada sokak hayvanlarını besleme faaliyetine ara vermeden devam edecek. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri kentte dezenfeksiyon ve hijyen mesaisini ise aralıksız sürdürecek.

-Mezarlıklar Daire Başkanlığı: Vatandaşlar ALO 188 Cenaze Hizmetleri hattına 24 saat boyunca ulaşılabilecek. 17 günlük tam kapanma döneminde de cenaze işlemleri, şehirlerarası nakil, il içi nakil, morg, gasilhane, defin ve diğer hizmetler aynı şekilde kesintisiz sürdürülecek.

-Kent Estetiği Daire Başkanlığı: Kent genelinde Ramazan Bayramı sonuna kadar Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri tarafından günlük ortalama 85 araç ve 350 personel temizlik ve bakım-onarım çalışmaları gerçekleştirecek. Ekipler yaya ve trafik yoğunluğu nedeniyle daha az müdahale edilebilen noktalarda çalışmalarını yoğunlaştıracak. -Fen İşleri Daire Başkanlığı: Kent genelinde devam eden yol bakım onarım ve asfalt çalışmaları başta olmak üzere köprülü ve katlı kavşak ile yeni yol açım çalışmaları hız kesmeden devam edecek.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...