HAKKIMIZDA :

 •    MEHMET AKYOL'UN BİYOGRAFİSİNE FOTOĞRAFLARDAN SONRA YER VERİLDİ  

           

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

                                           

   

   

   

   

   

   

   

   

                                      MEHMET AKYOL KİMDİR ?...

                    Kızılcahamam'ın Yukarıkese köyünde doğdu. Gazeteciliğe Adalet Gazetesinde 1970 yılında düzeltmen olarak başladı, daha sonra Barış, Sözcü, Meydan, Vakit, Anayurt gazeteleri başta olmak üzere birçok gazete ve derginin Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bilahare bazı televizyonlarda moderatörlüğünü yaptığı çeşitli  programlara imza attı.

       Daha sonra, Yeni Şafak Gazetesi’nde “Kulis Arkası Notları ve Anadolu İzlenimleri ” başlıkları altında köşe yazarlığı yaptı.

         Bir süre Anadolu Basın Birliği Genel Sekreterliği görevinde bulundu, Basın Yayın Genel Müdürlüğü Seçici Kurul Başkanlığı, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Basın Sözcülüğü yaptı. Uzun yıllar TBMM'de parlamento muhabirliği yaptı.

      Kırk beş yıla yakın bir zaman içinde geçirdiği siyasi ve gazetecilik yıllarındaki gözlemlerini, Özallı yılları ihtiva eden   “ BENİ ÇOK ARARSINIZ ” adlı kitabı ve   “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” "Mahalli İdarelerde Reform Hareketleri" adlı kitapları ile kamuoyuna sundu. Her üç kitap da piyasada ciddi manada okuyucu buldu ve Akçağ Kitabevi tarafından basılıp dağıtımı yapılan kitaplardan 495 sayfalık  “ Beni Çok Ararsınız ” 3. Baskısını yaparken, “ Siyaset Çayırının Peşrevcileri ” ikinci baskısını yaptı.                                             

                                  ***

      Anavatan Partisi'nin kurulmasıyla birlikte iki dönem (10 yıl) Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bu yıllarda en aktif rol aldığı kurumlar arasında    “ Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı ” oldu. ( 9 yıl )

        1994 seçimlerinde Anavatan Partisi'nden milletvekilliğine aday olup listede yerini aldı ama seçilemedi.

        ANAP döneminde Ankara İl Genel Meclisinde Grup Başkan Vekilliği, Meclis Başkan Vekilliği, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı yaptı.

                        ÖZALLI YILLAR

         Siyasi hayatının bir bölümünü Rahmetli Turgut Özal'ın başbakanlık döneminin son günleri ile cumhurbaşkanlığı sürelerinde yanında geçirdi. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı Köşkünde özel toplantılar ve organizasyonlar yaptı. Özal'ın birçok yurtdışı ve yurtiçi gezilerine katıldı. Vefatından önce rahmetli Özal'ın kurmayı planladığı parti ile ilgili olarak istişare ettiği ve özel çalışmalar yaptığı isimler arasında yer aldı. Kısa bir süre (Mesut Yılmaz'ın ANAP Genel Başkanlığı, Mehmet Keçeciler 'inTeşkilat Başkanı olduğu dönemde ) Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu

                   AK PARTİ’DEN DE SEÇİLDİ

            2004 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti'den Ankara İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Bu görevi esnasında Meclis Başkanlığı, Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı, Bütçe Komisyonu Başkanlığı,  Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AR-GE Komisyonu Başkanlığı yaptı.

     HALİ HAZIRDA YAYIN HAYATINI SÜRDÜRDÜĞÜ MEDYA KURULUŞLARI

           Mehmet Akyol bu günlerde Başkent Ankara Medya Grup'a bağlı olarak, ankarameclisihaberleri.com , www.baskentlilerhaber.com, www.turkiyeanadoluhaber.com

   Haber Merkezleri ve Haber sitelerinin sahibi ve Genel Yayın Müdürlüğünü yapmaktadır.

  Bununla birlikte Başkentliler Haber ANKARA Gazetesi'ni ve HASLET  Dergisi’ni yayınlamaktadır.Bu arada Mehmet Akyol'un 5 adet Facebook adresi mevcuttur. 

       SİVİL TOPLUK KURULUŞLARININ ZİRVE İSMİ

        BAŞANKADER, İç Anadolu Birliği, Ankara Dernekler Federasyonu, Başkent Ankara Meclisi'nin kurucusu ve ilk planlamasını yapan kişi olarak bilinen Mehmet Akyol ayrıca 77 dernek ve 5 federasyondan oluşan, bir vakıf, iki dernekler platformunun bağlı olduğu  Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) 'un kurucusu olup uzun yıllar Genel Başkanlığını yaptı. Hali hazırda BAŞKON'un Onursal Başkanı ve Ankara Meclisi Derneği'nin Başkanıdır.

      ANKARA MECLİSİ DERNEĞİ 4 hedef üzerine kurulmuştur 1- Okumak-okutmak, okutmayı yaygınlaştırmak 2-Çalışmak, 3- Üretim ve Verimliliği arttırmak, 5-Anadolu Düşüncesinin önemi kamuoyu ile paylaşmak ve Anadolu insanının hasletinin öneminin kavranmasını sağlamak.  Bu bağlamda bilimsel toplantılar, yatırıma ve verimliliğe yönelik organizasyonlar ve çalışmalar yapmakta olup yakın bir zaman içinde Ankara ve Anadolu’da hayırlı birçok yatırım olacağına inandığımız projelerin yapılmasına önayak olmakta ve bu vesile ile başta OKUMAK üzerine geliştirilen ( Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi )  Şehirden Köye Dönüş Projesi, Üretim ve Verimliliğin arttırılması projeleri üzerinde çalışmalar yapan ve bu projeleri hazırlayıp sunan kuruluştur.

           Mehmet Akyol’a ulaşmak için ( 0530 464 63 77 ) 

      e-mail: ankara@ankarameclisihaberleri.com ,   ilimveirfan@hotmail.com  - baskent@baskentankarahaber.com  ,   turkiye@turkiyeanadoluhaber.com        

  HABER SİTELERİ: ankarameclisihaberleri.com, www.baskentlilerhaber.com , www.turkiyeanadoluhaber.com,  Facebook: Mehmet Akyol ( 5 adet) Baskentliler Haber Grubu, ankarameclisihaber grubu, Kulisarkası notları,  twitter:/ kesekoy1