DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN’DAN EŞİ ÜLKÜ ZEYNEP DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN’DAN EŞİ ÜLKÜ ZEYNEP DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR

* KADININ toplumumuzdaki yeri konusunda önemli bir kararsızlık var. Bir tarafta aile içi sorunlar ve karı-koca ilişkilerindeki anlaşmazlık, diğer tarafta halkımızın siyasette kadınlara daha fazla ilgi göstermesi. * Evet, “ neredeyse kadın cinayetlerinin olmadığı, kadına baskı ve darp edilmediği gün yok” dersek mübalağa yapmış sayılmayız. Ancak bunun tam tersine kamuoyunda bazı kadınların çok büyük itibar gördüğü gerçeği de ortada.

     Mesela Deva Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın eşi Ülkü Zeynep Babacan hanımefendi her gittiği yerde büyük ilgi görüyor. Hatta bazı tespitlerimize göre, bayan  Zeynep Babacan kongre çalışmalarında gittiği il ve ilçelerde öylesine ilgi görüyor ki eşi Ali Babacan’ı gölgede bırakıyor.

    Bu tespitleri yaparken bazı veriler elde ettik. Bu tespitimizi önce Karadeniz, şimdi de Doğu ve Güneydoğu bölgesinde kongre çalışmalarının yapıldığı il ve ilçelerde hanımefendiye özellikle kadınların büyük ilgi ve sevgi göstermeleri…

     Hakkari il kongresinden önce Deva Partisi mensuplarının genel merkez yetkililerini arayarak “ Hanımefendi mutlaka gelsin, çünkü kadınlarımız o gelecek diye kongrede erkeklerden daha fazla katılıma katkı sağlayacaklar “ ifadesini kullanmışlar.

    Sonuç olarak Genel Başkan Ali Babacan kendisi sevimli ve yakışıklı. Yüz güzelliğinde de bir mahsuniyet var. Bu başarılı görselliğe eşinin katkı sağlaması ise bir başka avantaj.   

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN HER GİTTİĞİ YERDE ERDOĞAN’DAN HESAP SORUYOR

* Ali Babacan ilk günlerdeki performansını yakalamak için tüm gayreti ile çalışmalarını sürdürüyor.  İl ve ilçe kongrelerinin yanında zaman buldukça cadde cadde, sokak sokak dolaşan Babacan esnaf ve sanatkarların, halkın tüm katmanlarının sorunlarını dinliyor. Her gittiği yerde büyük ilgi gören ve yaptığı açıklamalarla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ciddi manada sıkıntıya sokacak ifadeler kullanıyor. Özellikle ekonomi konusunda derin ifadeler kullanan Babacan, “ Sayın Erdoğan ‘ben ekonomistim’ diyordu, ekonomi batma noktasına geldi, Merkez Bankası’nın başına kendi geçsin ki devlet daha zora düşmesin, vatandaş da sıkıntı çekmekten kurtulsun “ gibi mesajlar veriyor.

Ali Babacan son açıklamasında ise bir çağrıda bulunuyor ve diyor ki “Sayın Erdoğan; hukuksuzluk ve fakirleşmedeki istikrarınızdan gurur duyuyor musunuz?”

“ Bir süre önce yaptıkları kongrelerinde ‘ istikrar’ yazmışlar duvarlara. Sayın Erdoğan’ın bu memlekete hangi alanda istikrar kazandırdığına bir bakalım. Hukuk. İstikrar var mı? Hakkını yemeyelim var. Sayın Erdoğan, Anayasa’yı istikrarlı bir şekilde çiğniyor. Getir götür talimatlarla alınan kararlar, hukuksuzluğu istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Fakirleşmede istikrar var. İşsizlik istikrarlı bir şekilde artıyor. Hayat pahalılığı artıyor. Bu tablo Sayın Erdoğan’ı eseri. Şimdi soruyorum; Sayın Erdoğan, bu eserinizle gurur duyuyor musunuz?”

ÜLKÜ ZEYNEP BABACAN  dışında ailesinde kimse tesettürlü değil.  Bayan Babacan bu değişimi şöyle anlatıyor:

-'Ben Atatürkçü bir okulda yetişmiş, kendi dini inançlarını yaşamaya çalışan Müslüman bir Türk kızıyım. Örtünmeye kendi irade ve isteğimle lise sonda karar verdim ama, elbette bunu orada uygulayamazdım. Ankara Koleji'nden sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü'nü örtülü olarak bitirdim. Ailemde benden başka örtülü yoktu, belki de onun için bu konuda beni desteklemedi. O zamanlar iki arada kalmıştım, bir yanda kolej ortamı, öbür tarafta okuduğum kitaplar, Allah'ın emri. Kendi kendime; 'Örtünürsem isteğim gibi yaşayacağım, iç huzurum olacak, aksi halde hayatım çok farklı bir yöne de gidebilir' deyip kararımı verdim. Başımdaki türban siyasi bir simge değil. Ayrıca bu amaçla örtünen bir kişiye de bugüne kadar hiç rastlamadım. Bazıları yobaz görünüşlü, bağnaz olabilir ama, bunu bütün başını kapatanlara mal etmemek lazım.''

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...