ÇİĞDEM DERNEĞİ EDEBİYAT ATÖLYESİ

ÇİĞDEM DERNEĞİ EDEBİYAT ATÖLYESİ

Çiğdemim Derneği edebiyat sever komşularıyla birlikte şiir ve edebiyat akşamları düzenlerken mahalledeki çocuklara da edebiyatı sevdirme çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl çocukları yazarlarla buluşturmayı gerçekleştiren Çiğdemim Derneği Edebiyat Topluluğu, bugünlerde onların hayal güçlerini genişletmeye ve hayal ettiklerini yazmaya yönelik atölye çalışması düzenledi.
     Atölye çalışması ile amaçlanan, çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmanın ötesinde yeni fikirler üretmeleri ve savunmaları, hayallerini yazıya dönüştürmeleri idi. Kısa süreli atölye çalışmasında çocukların bu konuya eğilmeleri, üzerinde düşünmeleri sağlandı.
    Çiğdem Mahallesindeki Oğuz Tansel Semt Kütüphanesinde yapılan atölye çalışmasına Ahmet Barındırır İlkokulu 3.sınıf öğrencileri katıldı. Yazar Pelin Güneş yönetiminde yapılan çalışmada yazarın Elma Yayınevinden çıkan ‘Ceren Konuyu Anlamadı’ kitabı kahramanının yer aldığı taslak öykü kurgulama alıştırmaları yapıldı.  Bu arada öğrenciler yazarla çeşitli konularda keyifli bir söyleşi yapma olanağı buldular.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...