ÇALIŞAN EMEKÇİ İŞÇİ VE SANATKARLARLA-USTALARLA BİRLİKTE OLMAK NE GÜZEL

ÇALIŞAN EMEKÇİ İŞÇİ VE SANATKARLARLA-USTALARLA BİRLİKTE OLMAK NE GÜZEL

ÇALIŞMAK FAZİLETTİR, ÇALIŞANIN EMEĞİNİN KARŞILIĞIN VERMEK VE HATTA O EMEKÇİLERİ SEVMEK BİLE BİR BAŞKA ÖZELLİKTİR. BU NEDENLEDİR Kİ BEN ONLARI ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM

      Emek benim için kutsaldır. O nedenledir ki çalışan, emeklerini ortaya koyanlarla dost olmak ve hatta samimi olmaktan mutlu olurum. Benim için işçilerle, kalfalarla, ustalarla haşırneşir içinde olmak, onlarla sohbet etmek, sorunlarını paylaşmak, hayatı paylaşmak ve hatta onlarla siyaset yapmak bile çok önemlidir. İnanınız bir milletvekili ile veya bir siyasetçi ile,belediye başkanı ile konuşmak ve samimi ifadelerde bulunmak kadar önemlidir çalışıp emek verenlerle hasbihal etmek benim için.

·        Aslında geçmişini cumhurbaşkanları, başbakanlar, siyasi partilerin genel başkanları, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ile renklendirmiş bir insan olarak hiç kibirlenmem. Şimdilerde de hayat yaşantım çoğunlukla devletin üst kademelerinde görev yapan değerli insanlarla geçiyor. Ama ben daha ziyade ilim ve irfan sahibi insanlarla sohbet etmekten ( vakit bulursam tabii ) büyük mutluluk duyuyorum. İnanınız aynı ölçüde tezgahının başındaki tezgahtarla, tamirci dükkanında çalışan bir kalfa veya usta ile, matbaada çalışan ustalar ve çıraklarla dostça birkaç dakikayı geçirmekten de hoşlanıyorum. Sanırım onlar da beni aynı duygularla ve benim onları sevdiğim duygu ve düşüncelerle sayıyorlardır. 

Bir bayram arifesinde daha matbaa çalışanları ile birlikte olduk. Çalışma hayatını değil, Türkiye’nin sorunlarını tartıştık her zaman olduğu gibi. Onların %90’ı R.Tayyip Erdoğancıdır. Oylarını sürekli AK Parti’ye verirler. Ben de AK Partiliyim ama son seçimlerde Mansur Yavaş’a verdim. Bizim Semih Ofset matbaacılıkta çalışan dostlar daha şimdiden eleştiriye başlamışlar. Hele bizim gazetede ferman ferman Mansur Yavaş haberlerini gördükten sonra iyice (bazılarının ) asabı bozulmuş olacak ki beni eleştiri yağmuruna tuttular. Onların eleştirilerinden benim ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Çünkü onları seviyorum, fikirlerine saygı duyuyorum.

      ERDOGAN’DAN ÖNCE SANA YAĞ YOKTU TÜP YOKTU

   Aralarından biri araya girip hiç de akla mantığa sığmayacak bir iddia attı ortaya,                       “ Erdoğan’dan önce sana yağı bulamıyorduk, tüp kuyrukları vardı “ dedi.

   Burada iki hususu açıklığa kavuşturmak istiyorum;

1-     Bu arkadaş o kadar kitapların içinde çalışıp haşır neşir olurken belli ki hiç okumamış veya hayatın gerçeklerini unutmuş.

2-     Bu arkadaşı kırmamak için “ Seninle tartışmayalım ve sana cevap vermeyeceğim “ dedim.

Çünkü gerçeklerden uzak bir saplantı içinde.

Evet bir zamanlar sanayağ yoktu, tüp kuyrukları, akaryakıt kuyrukları ve daha neler yoktu neler!...Mesela bir telefon alacaksınız 2 sene sıra beklerdiniz. Ancak bu yoklukları sayın Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal ortadan kaldırdı ve aradan seneler geçti.

    O değerli kardeşim tabii tarihten ve siyasetten haberdar olmadığı için bu yoklukları Özal değil de sanki sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan bertaraf etmiş gibi hatırında kalmış canı sağolsun. Bu vesile ile öğrenmiş oldu. İnşaallah bundan sonra biraz okur, biraz tarihi konularda bilgilenir de böyle hatalar yapmaz.

     Ha bu arada bir hatırlatma yapmak istiyorum Semih ofset matbaacılıkta çalışan can dostlarıma:  Biliyor musunuz daha geçen sene Bulgaristan’dan saman ithal ettik, Suriye başta olmak üzere Azerbaycan’dan ve benzeri ülkelerden patates-soğan ithal ettik, denizaşırı ülkelerden hayvan ithal ettik ve bir tarım ülkesi olmamıza rağmen buğday ithal ediyoruz, denizaşırı ülkelerden canlı hayvan ithal ediyoruz.

    Değerli dostlar, bir bayram arifesinde Semih Ofset Matbaacılıkta rızıklarını çalışarak geçiren kardeşlerimle beraber olmanın mutluluğunu yaşadım. Biliyorum ki onlar benimle geçirdikleri birkaç dakikanın önemi içindedirler, ben ise o anıları hiç unutmayacağım.

Başta çalışan o kardeşlerimin, tüm çalışanların ve tüm emekçilerin, Türk dünyasının ve İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                    MEHMET AKYOL 

 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...