BU HAFTAKİ  “ HİZMETİN ADAMLARI “ KÖŞEMİZİN KONUĞU OSMAN ÇİÇEKLİ

BU HAFTAKİ “ HİZMETİN ADAMLARI “ KÖŞEMİZİN KONUĞU OSMAN ÇİÇEKLİ

* Ankara Meclisi Haber Grubu bünyesinde oluşturduğumuz ZİRVCEDEKİLER başlıklı bir köşemiz var. Şu an itibarı ile Zirvedekiler köşemizde 51 önemli isim yer almaktadır. Bunların arasında 7’si bakanlık, 6’sı milletvekilliği yapmış 11’i Profesör. 17’si ilim ve irfan adamı, araştırmacı, gazeteci, yazar ve sivil toplum önderleri mevcut.

 * Değişik alanlarda hizmet veren, memleket ve millet için yararlı çalışmalar yapan, bununla birlikte işinin erbabı olan ve saygın kişiliğe sahip, güven veren, sözünün eri, vaadini yerine getiren, Hakk için halka hizmeti ibadet sayan, işinin uzmanı bürokratlara bu köşemizde yer veriyoruz.

Bu anlamda dikkatimizi çeken ve takibe aldığımız, arkasından da ziyaretinde bulunduğumuz bürokratlarımızdan biri Ankara Büyükşehir Belediyesi Fenişleri Şube Müdürü Osman Çiçekli oldu.

     Sayın Çiçekli aslında proje uzmanı ve belediyenin Özel Projler biriminde görev yaparken başarılı çalışmaları neticesinde şube müdürlüğüne terfi ettirilmiş.       Ancak sanırım şu an iki birimi birden idare ediyor.

    Osman Çiçekli aslen Rizeli. Zaten her halinden bir Karadeniz delikanlısı olduğu belli oluyor. Yüzünün berraklığı, saygılı davranışları ve konusuna vakıf olmasının yanında insani yönünün de kayda değer olduğunu söyleyebilirim.

     Kendisi Karadenizli ancak üniversiteyi Güneydoğu’da Harran Üniversitesinde okumuş ve mesleki bakımından mühendis.

     Tabii mühendis olması çok önemli. Fakat bir de bürokrasi alanında başarılı olması, devlet-millet ilişkileri, hatta insani davranışlar ve idari yönden de başarılı bir grafik çizmesi lazım.

     Şahsen ben sayın Osman Çiçekli ile tanışmaktan son derece mutlu oldum. Psikoloji ve mantık okumuş, dolayısıyla insan halini iyi bilen bir araştırmacı-gazeteci olarak ondan aldığım his beni doğrusu mutlu etti.

    Her şeyden önce hatırnaz ve hizmet erbabı bir ruh hali gördüm onda.

     İnşaallah Başkentlilere hizmet verme adına daha önemli projelere imza atar ve daha önemli görevlerde bulunur. Bulunmalı çünkü devletin zirvesinde genç beyinlere, dinamik ve azimli-iradeli pırlantalara ihtiyacımız var.

                                                                                                                                                             MEHMET AKYOL

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...