ARAMA SONUÇLARI : 191 adet sonuç bulundu

ANKARALIYA YAKIŞAN KRALLARA LAYIK DÜĞÜN OLUR

ANKARALIYA YAKIŞAN KRALLARA LAYIK DÜĞÜN OLUR

Kralların düğünü elbette farklı olur; ancak Ankaralıların düğünü de kralların düğününden aşağı kalmaz. Nitekim Ankaralıların özünü oluşturan, gerek iş adamı olarak, gerekse hizmet erbabı, daha ziyade sosyal alanda ve bir gönül adamı olarak Murat Kubat bir başka özel insandır ve düğünü de öyle oldu.

ANKARA MECLİSİ; ŞAİRLER, YAZARLAR... HÜLASA KÜLTÜR VE EDEBİYATÇILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİ

ANKARA MECLİSİ; ŞAİRLER, YAZARLAR... HÜLASA KÜLTÜR VE EDEBİYATÇILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİ

Kültür denilince çok unsur gelebilir akla; ancak kültürün ana temasını teşkil eden unsurların başında edebiyat gelir. Tarihimize göz attığımızda edebiyatçılara verilen önemin bugüne göre çok daha ileri noktada olduğunu görürüz. Aslında siyaset denen marazi durum o toplumumuzu o kadar yoruyor ve meşgul ediyor ki her türlü sanatın, kültürün ve hatta her türlü iyiliğin önüne çıkıyor. Bunun içindir ki edebiyatçılar; devlet erkânı ve siyaseti marazî bir noktaya getiren politikacılara âdeta kafa tutarcasına edebiyat ve sanat alanındaki aktivitelerini diri tutuyorlar.

KADIN ŞOFÖRLER ANKARALILARIN HİZMETİNDE !...

KADIN ŞOFÖRLER ANKARALILARIN HİZMETİNDE !...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “kadın dostu” hizmet anlayışı kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın otobüs şoförü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğünün bu yıl 15 kadın otobüs şoförü alımı yapacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kadınların yaşamın her alanında var olması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Kadın adaylar, 23 Ağustos-15 Eylül 2021 tarihleri arasında EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Daire Başkanlığına başvurabilecek.

SEL BÖLGESİNDE İLK YARALARI SARMAYA KOŞAN ANKARA BELEDİYESİ  OLDU

SEL BÖLGESİNDE İLK YARALARI SARMAYA KOŞAN ANKARA BELEDİYESİ OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sinop, Bartın ve Kastamonu illerinde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için tüm birimleriyle birlikte desteğini sürdürüyor. ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara İtfaiyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Halk Ekmek Fabrikası, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri yardım malzemeleriyle birlikte bölgeye gönderildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Dualarımız sizinle. Zor günlerde yanınızdayız” dedi.

Ankara Belediyesi Sağlık işleri Başkanı Seyfettin Aslan: “Canlıları korursanız, insanı korumuş olursunuz”

Ankara Belediyesi Sağlık işleri Başkanı Seyfettin Aslan: “Canlıları korursanız, insanı korumuş olursunuz”

CANLI DOSTU BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ VAR...Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Aslan, Başkentte yaşamını sürdüren tüm canlıların sağlık ve refahını korumak ve geliştirmek için çok yönlü çalışmalar yürüttüklerini; bu amaçla canlı dostu bir belediyecilik modeli uyguladıklarını söyledi. Aslan, “SMA’nın önüne geçebilmek için evlilik öncesi test yaptırmaktan bağımlılıkla mücadeleye, sokak hayvanlarından iş sağlığı ve güvenliğine kadar canlıya dair ne varsa her alanda çalışma yürütüyoruz” dedi.

ANKARA MECLİSİ İLE BAŞKENT ANKARA PLATFORMU’NUN BİRLEŞİK TOPLANTISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ANKARA MECLİSİ İLE BAŞKENT ANKARA PLATFORMU’NUN BİRLEŞİK TOPLANTISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

* ANKARA KONAĞI büyük toplantı salonunda yapılan buluşmaya katılanlar tanışıp kaynaşmanın ötesinde görüş ve düşünceleri ile önemli mesajlar verdiler. 18.Dönem Erzurum Milletvekili Mehmet Kahraman, “ Bu toplantıları yaparak toplumumuza ışık tutuyorsunuz, Böylesine önem ihtiva eden toplantıların yapılması her bakımdan büyük önem ihtiva etmektedir. Birçok sefer gelip konuşmalar yaptım, sizlerin nasıl birlik-beraberlik içinde olduğunuzu gördüm ve son derece mutlu oldum. Güzel çalışıp fikir üretiyorsunuz, Boş durmak bize yakışmaz. Gayretinizi destekliyor ve toplantıya katılan tüm arkadaşları takdir ve tebrik ediyorum “ dedi.

ANKARALILARA SÜRPRİZ HABERİ ..BAŞKENT KARTI HAYATA GEÇTİ

ANKARALILARA SÜRPRİZ HABERİ ..BAŞKENT KARTI HAYATA GEÇTİ

MANSUR YAVAŞ’TAN EN KAPSAMLI ŞEHİR KARTINI TANITTI: ‘BAŞKENT KART’ DÜNYA KARTI OLACAK... Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dünyanın her yerinde geçerli olacak Türkiye’nin en kapsamlı şehir kartı ‘Başkent Kart’ı kamuoyuna tanıttı. Yavaş, “Sadece sosyal yardım alan aileler değil herkes tarafından bu kart kullanılabilecek. Nerede olursa olsun; alın teriyle para kazanıp bu helal parayla kartımızı kullanan herkes, ihtiyaç sahiplerine nefes verdiğini bilecek, yatağa aç girenlerin, tebessümü unutan çocukların, uzatılacak el bekleyen mağdurların derdine yetişmenin huzurunu yaşayacaktır" dedi.

ANFA GÜVENLİK İLE BAŞKENT- ANKARALILAR  DAHA GÜVENDE

ANFA GÜVENLİK İLE BAŞKENT- ANKARALILAR DAHA GÜVENDE

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Limited Şirketi, Başkentlilerin huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için 7/24 yoğun mesai harcıyor. Pandemi dönemi nedeniyle ara verilen eğitimlere yeniden başlayan ANFA Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, uygulamalı ve teorik profesyonel eğitimlerle tam donanımlı güvenlik personeli yetiştiriyor.

AK PARTİ ANKARA GENÇLİK TEŞKİLATI (AK KENT ) SURİYE AZİZİ’DE

AK PARTİ ANKARA GENÇLİK TEŞKİLATI (AK KENT ) SURİYE AZİZİ’DE

* Şair Yunus Emre'nin vefatının 700. yılı anma etkinlikleri kapsamında, AK Parti Ankara Gençlik Kolları üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız’ın öncülüğünde Suriye güvenli bölgesinde bulunan Azez'de ki Gençlik ve Uçurtma Festivali'ne katıldı.