ANKARA MECLİSİ’NİN KOORDİNASYONUNDAKİ “ ZİRVEDEKİLER “ GRUBUNA YENİ BİR İSİM DAHA İLAVE EDİLDİ VE SAYI 51 OLDU

ANKARA MECLİSİ’NİN KOORDİNASYONUNDAKİ “ ZİRVEDEKİLER “ GRUBUNA YENİ BİR İSİM DAHA İLAVE EDİLDİ VE SAYI 51 OLDU

* Ankara Meclisi’nin koordine ettiği önemli çalışmaların olduğunu defalarca anlatmaya çalıştık. Kimi devlet adamı, kimi siyaset, kimi ilim ve irfan sahibi eğitimci- yazar, kimi şair, kimisi halk ozanı, kimisi üretici, kimisi de değişik özellik ve güzelliklere sahip. Tabii söz konusu iyilik, güzellik, kültür ve sanat olunca hacmimiz günden güne genişliyor. Öylesine istisnai özellikleri olan dostlar var ki değerine değer katmayı bırakınız özelliğini ve maharetini anlatmaya bile cesaret edemiyor insan.

     Durum böyle olunca bazı zamanlar mahcubiyetimiz söz konusu bile oluyor. Bu arada bazı değer verdiğimiz dostlar da hak ettikleri yerden daha ziyadesini isteyerek bizi zora sokuyorlar.

     Birkaç sefer açıklama yaptık, bir kez daha hatırlatmakta yarar mühalaza ediyorum. Biz kültür ve sanata önem veriyoruz ama değer ölçülerimiz biraz farklı. Mesela bize şiir gönderen bazı değerler var ancak bizim kurallarımıza uymuyor, çünkü biz üstün sanat özelliklerini birinci planda tutuyoruz.

     Herkes istediği yer de olacak diye bir durum söz konusu olmamalı. Şiir yazan veya yazı gönderen dostlar ölçülere dikkat etmeli. Aşırı riaksiyonlar, sanat değeri kısıtlı olanların bu yönlü çalışmaları yaparken seçtikleri kelimelere, kurdukları cümlelere dikkat etmeleri fevkalade önem ihtiva etmektedir.

     Bizim kadro hareketimizde yer alacak arkadaşlardan aradığımız en önemli unsurlardan bazıları çok okumaları, sabırlı olmaları, metanetli, hoşgörülü, vefalı ve idealist insanlar olmalarıdır.

     * Hele hele bazı dostların aramıza sırf şahsi menfaati için geldiğini görünce çok üzülüyoruz.

    Bunun içindir ki idealist arkadaşlara ziyadesi ile önem ve değer veriyoruz vermeye de devam edeceğiz.

     Onlar bizim başımızın tacı bizim ebedi dostumuzdur ve böyle kalacaklardır.   

           Bir süre önce aramıza katılan Gazeteci-Şair-Yazar-Program Yapımcısı ve Sunucusu sayın RIFAT ÇAKIR’ı  Ankara Meclisi Yüksek Danışma Kurulunun onayı ile ZİRVEDEKİLER grubumuza ilave ettik. İnşaallah toplumumuza, milletimize ve devletimize -hep birlikte- hayırlı hizmetlerde bulunuruz.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...