Kategori : ANADOLU'DAN HABERLER

İSTANBUL’UN FETHİ’NİN ÖNEMİ VE BU GÜNKÜ İSTANBUL

İSTANBUL’UN FETHİ’NİN ÖNEMİ VE BU GÜNKÜ İSTANBUL

* “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.” Dünya tarihinin akışını değiştiren, çağ kapatıp çağ açan, Hz. Muhammed'in övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'u fethinin yıldönümünün hayırlı olması dileği ile…   Sultan II. Mehmed'in komutanlığında 54 günlük kuşatmanın sonucunda 29 Mayıs 1453'te gerçekleşen fetih ile 1500 yıllık Doğu Roma İmparatorluğu yıkıldı, Orta Çağ bitip, Yeni Çağın kapısını açtı.

ANKARA'DA DEĞİŞİM RÜZGARLARI... YENİ BİR ANKARA PROJESİYLE ANKARA'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

ANKARA'DA DEĞİŞİM RÜZGARLARI... YENİ BİR ANKARA PROJESİYLE ANKARA'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, reklam tabela ve totemlerinin neden olduğu görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması ve Başkent'e özgü değerlerin yeniden canlandırılması amacıyla “Bir Ankara Projesi”ni hayata geçiriyor. Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında hazırlanan projeyle; hafta sonları Atatürk Bulvarı’nın trafiğe kapatılması ve bulvara cephe binaların görsel güzelliğini ortaya çıkaracak birçok yeniliğin yapılması da planlanıyor. ‘Sokaktaki Ankara’ temasıyla gerçekleştirilecek projeyle, Başkent'e yeni bir kurumsal kimlik kazandırılması amaçlanıyor.

GATA'YA GİTMEK Mİ... PERSONEL VE DOKTORLARLA GÖRÜŞMEK BİLE İNSANA HUZUR VERİYOR (!)

GATA'YA GİTMEK Mİ... PERSONEL VE DOKTORLARLA GÖRÜŞMEK BİLE İNSANA HUZUR VERİYOR (!)

* İlk gidişinizdeki duygu bir başka, daha sonraki durumlar daha bir başka. Hastanenin tüm kesimleri olmasa bile -çoğunlukla- o kadar ilgi ve yakınlık gösteriyorlar ki bir daha onlarla karşılaşmaktan imtina ediyor insan, çünkü gönülden- candan davranış biçimleri, tatlı dilleri ve güler yüzleri ile hastalarının gönüllerini fethediyorlar.

KAPANMALAR VE BEKLENİLMEYEN TEHLİKELER İÇİN TELAŞE KAPILMAYA GEREK YOK ÇÜNKÜ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (MANSUR YAVAŞ)  VAR

KAPANMALAR VE BEKLENİLMEYEN TEHLİKELER İÇİN TELAŞE KAPILMAYA GEREK YOK ÇÜNKÜ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (MANSUR YAVAŞ) VAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma dönemi ve ramazan bayramı dahil Başkentlilerin güvenli ve huzurlu şekilde ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli tüm önlemleri aldı. Bu süreç ve tüm olumsuz gelişmeler için her türlü şikayet ve talepler için Başkent 153, 7/24 hizmet verdi. EGO otobüsleri, ANKARAY ve Metro, 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında kapanma muafiyeti olan yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla ana hatlarda hizmet vermeyi sürdürülürken. AŞTİ’de güvenlik önlemleri alındı, ASKİ ekipleri arıza, bakım ve onarım hizmetlerinde sahada görev başında olacak. Kadın Danışma Merkezi, Fen İşleri, Kent Estetiği, Mezarlıklar, Zabıta, Sağlık ve İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri nöbet tutacak. Halk Ekmek Fabrikası ise 17 gün boyunca ekmek üretimini aksatmadan sürdürüyor.

MANSUR  YAVAŞ, ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERİYOR

MANSUR YAVAŞ, ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERİYOR

Tek kelime ile ifade etmek gerekir ki, Mansur Yavaş " bu işi biliyor." Bir başka ifade ile; tecrübesini konuşturuyor ve halkın gözüne girmeyi beceriyor . En önemlisi de ne biliyor musunuz... ' Ankaralı Mansur Yavaş'a güveniyor, bu nedenle gözlerini yumup naktî paralarını yatırıyorlar. Tabii bazıları hesaplarını kontrol ediyor internet üzerinden ve görüyorlar ki paraları yerini bulmuş, isimleri hayır sahiplerinin arasında yerini almış. Kim istemez böyle bir hayır ve hasenatı !...

ÖZAL KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI ERDOĞAN KUR'AN-I KERİM OKUDU

ÖZAL KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI ERDOĞAN KUR'AN-I KERİM OKUDU

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 28. yılında kabri başında anıldı .Törende Erdoğan, Topkapı'daki Anıt Mezar'a Cumhurbaşkanlığı çelengini bıraktı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan da merhum Cumhurbaşkanı Özal için İnfitar suresini okudu.

MANSUR YAVAŞ'TAN RAMAZAN MÜJDESİ:EKMEK RAMAZAN AYINDA 1 TL'YE SATILACAK

MANSUR YAVAŞ'TAN RAMAZAN MÜJDESİ:EKMEK RAMAZAN AYINDA 1 TL'YE SATILACAK

Mansur Yavaş Ramazan ayının ulviyetine binaen Ankaralılara bir sürpriz daha yaptı. Ramazan ayı boyunca Ankara Belediyesi'nin fabrikalarında üretilen HALK EKMEK ramazan ayı boyunca tenzilatlı olarak yalnız 1 liraya satılacak. Maddi durumu iyi olmayanlar (muhtaçlara ise ) ücretsiz verilecek.

ANKARA'YI İYİLİĞİN BAŞKENTİ YAPTI , YAPMAYA DA DEVAM EDİYOR

ANKARA'YI İYİLİĞİN BAŞKENTİ YAPTI , YAPMAYA DA DEVAM EDİYOR

MANSUR YAVAŞ DUYURDU: ANKARA’DA İYİLİĞİN İKİNCİ DALGASI BAŞLADI....Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl düzenlediği “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası bu yıl Ramazan ayı öncesinde yeniden başladı. Yankıları ülke sınırlarını aşan toplumsal dayanışma çağrısını bir kez daha yineleyen Yavaş, “Cumhuriyetin başkentini, iyiliğin başkenti yaptınız. Ekonomik sıkıntıların ve salgının dalgaları varsa iyiliğin de ikinci dalgası var ve biz şimdi onu başlatıyoruz” dedi. Hayırsever vatandaşlar bu yıl da “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden “Su Ver”, “El Ver”, “Bilet Ver”, “İftar Ver” ve “Afiyet Ver” uygulamalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

BEKLENEN OLDU VE ANAVATAN PARTİLİLER ANAVATAN PARTİSİ'NDEN İSTİFA ETTİ

BEKLENEN OLDU VE ANAVATAN PARTİLİLER ANAVATAN PARTİSİ'NDEN İSTİFA ETTİ

* Şimdiye kadar “ olmayacak duaya amin deniyordu .“ Politika girdabının içinde senelerimi çürütmüş bir gazeteci ve yazar olarak her zaman şu ifadeyi kullandım: “ ANAP,DYP,AP ve hatta DP adı ile kurulmuş olan partiler o partilerin zihniyetlerini hayata geçiremeyecekleri gibi bir de bu parti isimlerinin öne çıkmış olması merkez sağ düşüncesinin hayata geçeceği anlamına gelmez, millet bu partilerdeki müzmin yapılaşmaya kanmasınlar .“

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN’DAN EŞİ ÜLKÜ ZEYNEP DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR

DEVA PARTİSİ GENEL BAŞKANI ALİ BABACAN’DAN EŞİ ÜLKÜ ZEYNEP DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR

* KADININ toplumumuzdaki yeri konusunda önemli bir kararsızlık var. Bir tarafta aile içi sorunlar ve karı-koca ilişkilerindeki anlaşmazlık, diğer tarafta halkımızın siyasette kadınlara daha fazla ilgi göstermesi. * Evet, “ neredeyse kadın cinayetlerinin olmadığı, kadına baskı ve darp edilmediği gün yok” dersek mübalağa yapmış sayılmayız. Ancak bunun tam tersine kamuoyunda bazı kadınların çok büyük itibar gördüğü gerçeği de ortada.

ANKARA BELEDİYESİ KADINLARIN GÜVEN NOKTASI HALİNE GELDİ

ANKARA BELEDİYESİ KADINLARIN GÜVEN NOKTASI HALİNE GELDİ

* Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘kadın dostu’ uygulamalarla Başkent’te yaşayan kadınların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma ihtiyaçlarına kadar birçok konuda ücretsiz destek sağlıyor.