Kategori :

BUNDAN 60YIL ÖNCE BİR BAŞBAKAN İDAM EDİLDİ

BUNDAN 60YIL ÖNCE BİR BAŞBAKAN İDAM EDİLDİ

RAHMETLİ MENDERES O KADAR İNANMIŞ VE O KADAR ŞIK VE ZARİF BİR İNSANDI Ki… İdam edileceği gün üzerinde pijamaları vardı. O haliyle fotoğraflarının çekilmesini istemedi; “İstirham ediyorum, bu kıyafetimle ben Fotoğraf çektirmek istemiyorum” dedi. Ancak fotoğrafın ailesine gönderileceği söylenince “O zaman bir tane çekilsin ” dedi.

ANKARALIYA YAKIŞAN KRALLARA LAYIK DÜĞÜN OLUR

ANKARALIYA YAKIŞAN KRALLARA LAYIK DÜĞÜN OLUR

Kralların düğünü elbette farklı olur; ancak Ankaralıların düğünü de kralların düğününden aşağı kalmaz. Nitekim Ankaralıların özünü oluşturan, gerek iş adamı olarak, gerekse hizmet erbabı, daha ziyade sosyal alanda ve bir gönül adamı olarak Murat Kubat bir başka özel insandır ve düğünü de öyle oldu.

ANKARA MECLİSİ; ŞAİRLER, YAZARLAR... HÜLASA KÜLTÜR VE EDEBİYATÇILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİ

ANKARA MECLİSİ; ŞAİRLER, YAZARLAR... HÜLASA KÜLTÜR VE EDEBİYATÇILARIN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİ

Kültür denilince çok unsur gelebilir akla; ancak kültürün ana temasını teşkil eden unsurların başında edebiyat gelir. Tarihimize göz attığımızda edebiyatçılara verilen önemin bugüne göre çok daha ileri noktada olduğunu görürüz. Aslında siyaset denen marazi durum o toplumumuzu o kadar yoruyor ve meşgul ediyor ki her türlü sanatın, kültürün ve hatta her türlü iyiliğin önüne çıkıyor. Bunun içindir ki edebiyatçılar; devlet erkânı ve siyaseti marazî bir noktaya getiren politikacılara âdeta kafa tutarcasına edebiyat ve sanat alanındaki aktivitelerini diri tutuyorlar.

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ’Nİ İHTİVA EDEN  “ BİR MİLLETİN KADERİ “ GÖSTERİMİ TOPLANTISINA SİYASİLER KATILMADI

SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ’Nİ İHTİVA EDEN “ BİR MİLLETİN KADERİ “ GÖSTERİMİ TOPLANTISINA SİYASİLER KATILMADI

* Ne bir milletvekili vardı ne de siyasi partilerin genel merkez yetkilileri. İşin en enteresan yönü, adı konuşmacılar arasında yer alan AK Parti’nin Ankaralı Milletvekili Nevzat Ceylan bile teşrif etme lütfunda bulunmadı. Daha bir başka husus ise, belediye başkanlarından bir tek isim yoktu. Yalnız Mansur Yavaş adına genel sekreter yardımcısı iştirak etti, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut zaten ev sahibiydi.

KADIN ŞOFÖRLER ANKARALILARIN HİZMETİNDE !...

KADIN ŞOFÖRLER ANKARALILARIN HİZMETİNDE !...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “kadın dostu” hizmet anlayışı kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın istihdamı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz yıl 10 kadın otobüs şoförü istihdam eden EGO Genel Müdürlüğünün bu yıl 15 kadın otobüs şoförü alımı yapacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kadınların yaşamın her alanında var olması gerektiğine inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Kadın adaylar, 23 Ağustos-15 Eylül 2021 tarihleri arasında EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Daire Başkanlığına başvurabilecek.

 MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'NİN TEŞRİFLERİYLE  TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI AÇILIYOR

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'NİN TEŞRİFLERİYLE TÜRK TARİH MÜZESİ VE PARKI AÇILIYOR

Ergenekon'dan günümüze Türk tarihini heykel, panaromik resim, kompozisyon, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatan Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin teşrifleriyle açılacaktır. Açılışın akabinde düzenlenecek olan Muazzez Ersoy ve Ahmet Şafak konseri gerçekleştirilecektir. Açılış programımıza katılımınızı bekleriz.

EDEBİYATÇILAR SAHNEDE YERLERİNİ ALINCA , GÖNÜLLER HUZUR BULUR

EDEBİYATÇILAR SAHNEDE YERLERİNİ ALINCA , GÖNÜLLER HUZUR BULUR

* Günümüzde kültür sanat ve kültür beklenilen ve istenilen değerde olmasa da öyle bir kesim var ki, şairi ile, şiiri ile gönül birliği içinde yaşıyor, onlardan aldığı ilhamla hayatını dizayn edip yaşam biçimini şekillendiriyor. * Bilindiği gibi Ankara Meclisi olarak bizim her iri birbirinden istisnai özelliklere sahip ZİRVEDEKİLER adında bir grubumuz var. Bu grupta kültür değeri yüksek, geçmişinde her hangi bir külfet bulunmayan, berrak fikirlerle bezeli, hizmet erbabı, devlet ve milleti hizmet etmişliği ile bilinen ilim-irfan adamları yer alıyor.

EĞİTİMCİ ŞAİR- YAZAR ALİ RIZA ATASOY ZİRVEDEKİLER ARASINDAKİ YERİNİ ALDI

EĞİTİMCİ ŞAİR- YAZAR ALİ RIZA ATASOY ZİRVEDEKİLER ARASINDAKİ YERİNİ ALDI

* Ankara Meclisi’nin koordine ettiği ZİRVEDEKİLER Birleşik Hareketinin sayısı günden güne artıyor. * Aralarında TBMM Başkan Vekilliği ( 2 ) Bakanlık (7) E. Bakan ) Milletvekilliği ( 7 ) Valilik yapmış (1) Profesör ve Doçent unvanı almış ( 11 ) * Siyaset Bilimcisi, Eğitimci, Kültür, Sanat, Edebiyat alanında kendini yetiştirip önemli bir merhale katetmiş sayıları 50 ‘ye varan onca bilge isim… Ve en önemlisi yazdıkları makalelerle toplumumuza ışık tutan yazarlardan bazıları ilim ve irfan sahibi olarak itibarını tartışılmaz noktaya taşımış, hayat tecrübesini satırlara dökmüş değerler.

BU HAFTAKİ  “ HİZMETİN ADAMLARI “ KÖŞEMİZİN KONUĞU OSMAN ÇİÇEKLİ

BU HAFTAKİ “ HİZMETİN ADAMLARI “ KÖŞEMİZİN KONUĞU OSMAN ÇİÇEKLİ

* Ankara Meclisi Haber Grubu bünyesinde oluşturduğumuz ZİRVCEDEKİLER başlıklı bir köşemiz var. Şu an itibarı ile Zirvedekiler köşemizde 51 önemli isim yer almaktadır. Bunların arasında 7’si bakanlık, 6’sı milletvekilliği yapmış 11’i Profesör. 17’si ilim ve irfan adamı, araştırmacı, gazeteci, yazar ve sivil toplum önderleri mevcut.

MANSUR YAVAŞ'IN KÖYLÜLERLE BULUŞMASINDA ENTERESAN ŞEYLER OLUYOR

MANSUR YAVAŞ'IN KÖYLÜLERLE BULUŞMASINDA ENTERESAN ŞEYLER OLUYOR

* Tek başına çıkıyor köy ziyaretlerine. Yanına koruma bile almıyor, hatta kendi basın mensubu elemanlarına bile haber vermiyor. Gösterişten, siyasetten uzak, hemşerileri ile birebir buluşmak istiyor, onun bu hali vatandaşları öylesine mutlu ediyor ki anlatılamaz.

SEL BÖLGESİNDE İLK YARALARI SARMAYA KOŞAN ANKARA BELEDİYESİ  OLDU

SEL BÖLGESİNDE İLK YARALARI SARMAYA KOŞAN ANKARA BELEDİYESİ OLDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sinop, Bartın ve Kastamonu illerinde yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak için tüm birimleriyle birlikte desteğini sürdürüyor. ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara İtfaiyesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Halk Ekmek Fabrikası, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve ANFA Genel Müdürlüğü ekipleri yardım malzemeleriyle birlikte bölgeye gönderildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Dualarımız sizinle. Zor günlerde yanınızdayız” dedi.

MANSUR YAVAŞ İLÇE GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR: PURSAKLARDA ESNAF, VATANDAŞ VE MUHTARLARLA BULUŞTU

MANSUR YAVAŞ İLÇE GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR: PURSAKLARDA ESNAF, VATANDAŞ VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Göreve geldiği ilk günden itibaren mesaisinin büyük bir bölümünü ilçe ziyaretlerine ayıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaş, esnaf ve muhtarlarla bir araya gelerek ilçe sorunlarını yerinde dinliyor. Bu hafta sonu da Pursaklar’da iki bölge ile ASKİ Pursaklar Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünü ziyaret eden Yavaş, altyapı çalışmarına öncelik verdiklerini belirterek, ‘‘Birinin evini sel bastığı zaman benim evimi basmış gibi oluyor. Aldığımız maaşı hak etmekten başka bir düşüncemiz yok” dedi.