15 TEMMUZU HİÇ UNUTMAMALIYIZ ÇÜNK܅

15 TEMMUZU HİÇ UNUTMAMALIYIZ ÇÜNK܅


      Yaşam kendisini tekrarlayan bir rutine sahiptir ve hayatı zorlaştıracak ya da kolaylaştıracak kararları ise insanlar verir. Bu kararlar hayatın akışını dolaylı belirler. 

Günümüze ait kararlar geleceği şekillendiren insiyatiflerdir. Ve pek tabi kararı veren insiyatifi kullanandır.Bu nedenle tarihin akışı içinde ortaya çıkan her olumlu ve olumsuz sonuçlu olaylar karar vericilerinin sorumluluğunda anılır. Mustafa Kemal Atatürk tam da bu sebeple büyük lider olarak anılır. Her ne kadar olumlu anıldığında tek başına mı yaptı diye başarıları küçümsenmeye çalışılsa da olumsuzluklar da tek sorumlu görülür. Sonuçta doğru olan şudur karar veren her türlü sorumludur. O halde günümüzde karar verenler de bu sorumluluk bilinci içinde karar vermelidir ve bu ülkeye ağır sonuçlar doğuracak insiyatifleri de geçmişte örnek teşkil edecek liderlerin söylemlerini, uygulamalarını birer deneyim kabul ederek kullanmalıdırlar.

      15 Temmuz gibi bir günü yaşamamıza neden olan uygulamalar ve kararlar da bizim için önemli birer olumsuz tecrübe , acı deneyim olarak ışık tutmalıdır. Kimseye imtiyaz verilmemesi gereğini bize öğretmiş olmalıdır. Liyakat dışında atama yapılmaması, kendi adamımı görevlendireyim denmemesi bugün verilecek tavizlerin yarın hadsizce talepler doğuracağını bilmemizi sağlar ve 15 Temmuz bize bunu en iyi şekilde anlatmıştır. Kavramlar üzerinden olguların zayıflatılmaya çalışılmaması gerekir. Sadece Atatürk söyledi diye söylemlerin kavrayacılığı yitirilmemelidir ve tutumlar bu doğrultuda olmalıdır.  Mesela Çanakkale Geçilmez söylemi oldukça kavrayıcı ve tüm Misak-ı Milli çerçevesinde sınırlarımızı ifade eder. Biz bunlara alternatif oluşturmak yerine bunların değerini kavrayarak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu iradesini idrak ederek ülkemize hizmet eder, tehlikelerden koruruz. 

     15 Temmuz Unutulmamalıdır Çünkü;

Kendi Savaş Uçaklarımız Bizi Vurdu,

Ulusal Televizyonumuz İşgal Edildi,

Milli İstihbarata Saldırıldı,  

Genel Kurmay Başkanımız Esir Alındı,

Emniyet Birimlerimiz Vuruldu, 

Köprülerimiz Kapatıldı, 

Uydu Merkezlerimize Girildi, 

Tanklar Millete Ateş Açtı, 

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Siyasi Parti Liderleri Esir Alınmaya Kalkışıldı, 

Ordumuz Ortadan Kaldırılmaya Çalışıldı, 

Adalet Sistemimiz Çökertildi, 

Eğitim sistemimiz ele geçirildi, 

Topraklarımız ona buna peşkeş çekildi, 

Parsel parsel satıldı, 

TBMM Vuruldu.

Samsuna Çıkışı Anlamayan, 15 Temmuzu da idrak edemez. 

Google+ WhatsApp