TESPİT DOĞRU, BAŞKANLIK SİTEMİ TUTMAMIŞTIR

TESPİT DOĞRU, BAŞKANLIK SİTEMİ TUTMAMIŞTIR


Anadolu’da o kadar güzel veciz sözlerimiz var ki hemen bir tanesi geliverdi aklıma. "Elden gelen öğün olmaz, o da vaktinde bulunmaz" demiş atalarımız.

  Alın teri, göz nuru dökmeden sadece dışarıya bağımlı kalarak ülke insanı yaşamını daha ne kadar devam ettirebilir bilinmez. Geçmişte dünya da tarım alanında kendine yetebilen yedi ülkeden biriyken şu anda geldiğimiz nokta maalesef içler acısı.

    Ben inanıyorum ki on yedi senedir hükümet edenlerin de bir an önce gerçeklerin farkına vararak başta sanayi olmak üzere tarıma ve hayvancılığa gereken katkıyı ve desteği vermelerini bu sayede istihdamın artarak işsizliğin önleneceğini, aynı zaman da yabancı paralara karşı kendi paramızın çok daha değerli hale geleceğini ve bununla birlikte dünya devleri arasında gerek ekonomi de gerek siyasi anlamda gerçek yerimizi alacağımıza yürekten inanıyorum.

   Sayın Mehmet Akyol ile ağabeyin çok uzun yıllara dayanan abi kardeş yakınlığında olan dostluğumuzdan beri biliyor ve inanıyorum ki, bu güne kadar  kaleminden hiç ödün vermeden yazdıklarımızın doğruluğuna ben de yürekten inanarak altına imza atma onurunu sevgi ve selâmlarımla yaşamak isterim.

Sonuç olarak, sayın Akyol’un tespitleri de, teşhisleri de son derece doğru. Ben de biran önce hiç vakit kaybetmeden parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğine inanıyorum. Ülkemizin varlığını birliğini bölünmez bütünlüğünü düşünen insanların, ankarameclisihaberleri.com ‘ daki yazısının tamamını okuduktan sonra şu andaki sistemin ne kadar yanlış bir sistem olduğunu görmemesi mümkün değildir diye düşünüyorum.

Google+ WhatsApp