TEŞEKKÜRLER MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRÜ VE EKİBİ !

TEŞEKKÜRLER MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRÜ VE EKİBİ !


Devletin ne kadar hantallaştığına kanaat getireli yıllar olmuştu. İsraf ve masrafın doruk yaptığı döneme girmiştik. Herkes mevki ve makamını düşündüğü kadar aynı zamanda alacağı maaşını, eşini dostunu kayırmayı, menfaat temin etmeyi düşünürken biz ( memleket ve milletimiz için ne yapabiliriz? ) düşüncesi kapsamında geniş çaplı araştırmalar yapıyor, eksiklikleri tamamlamanın, yırtıkları yamamanın, ihtiyaçları gidermenin, sıkıntıya giren -dara düşen vatandaşa yardımcı olmanın peşine düştük. Aslında devletin hantallaşmasının da ötesinde yıpranma sürecine girdiği, hatta günden güne itibar kaybetme noktasında aşama kaydettiğini keşfetmiştik. İşte bu minval üzre ömür tüketmenin bir anlam ifade etmeyeceği hissiyatına kapılarak yıllar yılı devam eden çalışmalarımı biraz daha hızlandırdım ve bundan da olumlu sonuçlar aldım Allah'a şükür.

 

     Dara düşmüşlerin, sayın Cumhurbaşkanımızın deyimi ile garip gurabanın hakkını yiyenlere veya farkında olmayıp da dar gelirlilere zarar verenlere karşı bir nevi mücadele başlatmıştım. Bu çalışmalarım esnasında, devletin birçok kurum ve kuruluşları arasında yer alan Maliye Bakanlığından alınıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine başlayan Milli Emlak  Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları, o devşirmeden kolay kolay kurtulamadığına şahit oldum. Yaptığım araştırma sonucu bu teşkilatta farkında olunmadan millet adına sıkıntılı işlemlerin yapıldığı, dar gelirlilerin, orta hallilerin, hatta üreticilerin... anlamsız ve de haksız formaliteler, hoş olmayan bürokratik engeller ve yanlış anlaşılmalar yüzünden zarar gördüklerini araştırmalarım sonucu ortaya koydum. Bu çalışmalarımın gerek bakanlık ve gerekse genel müdürlük nezdinde değerlendirilmeye alınması için girişimlerde bulundum ve sayın Genel Müdür ve mesai arkadaşları ile yaptığımız çalışmalar sonucunda , halkın zarar gördüğü konular üzerinde acil tedbirlerin alınmasına vesile olduğum kanaatindeyim. Sonuç olarak, milletin ne istemesi gerekiyorsa,  genel müdür halkın yakınmasına-talep etmesine fırsat vermeden  en iyisini hayata geçirdi.

    Milli Emlak Genel Müdürü sayın Tufan Büyükuzun, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Akça ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ( Konusunda uzman-üstad olarak addedilen ) sayın Suat Şimşek başta olmak üzere, özel kalem ve sekretaryadaki tüm kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.  

Google+ WhatsApp