SÖZ KONUSU AHMET ESER OLUNCA ELBETTE KRALLAR MİSALİ BİR DÜĞÜN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

SÖZ KONUSU AHMET ESER OLUNCA ELBETTE KRALLAR MİSALİ BİR DÜĞÜN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

ÇAĞRI Turizmin sahibi Ankara-Kızılcahamamlı İş Adamı Ahmet Eser oğlu Kürşad'ı evlendirdi.

    * Hanı derler ya " Krallara layık bir düğün " diye... Ben de Ahmet Eser'in oğlu Kürşad'ın düğününe ' Krallar Misali Bir Düğün ' başlığını atarak değişik bir performans sergilemek istedim. Düğünde -gelin ve damattan önce- aklıma baba Ahmet Eser geldi. Sayın Eser'i şimdiye kadar böyle şık görmemiştim. . Koyu griye benzeyen siyah bir elbise... " Kramp tuvalet elbisesinin bir papyonu noksandı" diyecektim ki kravatının bile olmadığını müşâhade ettim. Belki de uzun yıllar ilk defa yelek giymişti.

      Bu arada dikkatimi çeken bir başka husus oldu; siyahi elbisesi ile kilosunu bir hayli gizlemişti. Eşi Mehtap hanım üzerinde ışıl ışıl parlayan ancak ışıltıların fazla dikkat çekmediği -abartılı olmayan-boydan boya uzanan bir siyah kostümle asil bir görüntü verdi. Başörtüsü de siyahtı elbisesi gibi. Doğrusu siyah elbise üzerine siyah başörtüsünü beğenmedim. Başörtüsünün bir başka koyu renk olmasının daha şık bir görünüm arz edeceğini düşündüm. Kolyesinin elbisesi ile bütünlük teşkil ettiğini söylemeliyim.

    Hemen belirteyim ki, ikisinin birbirine yakışmışlıklarını söylemek lazım. İsterseniz şöyle bir tabir kullanalım: " O iki karı-kocayı yıllar eskitememiş " Cenab-ı Hakk mutluluklarını daim etsin. Allah uzun ömürler versin çünkü Eser ailesine de toplumumuzun da onlar gibi müstesna insanlara daha çok ihtiyacı var.

              GELELİM GELİN VE DAMADA

  Ahmet Eser'in bildiğim kadarıyla 4 çocuğu var. Dördü de erkek. Ve -mübalağa yapmıyorum - dördü de yakışıklı ve aynı zamanda sevimli. Nikah masasına oturan Kürşad ikinci oğlu. Kıbrıs'ta tahsilini devam ettirdiğini hatırlıyorum. Üniversite mezunu olması için bir senesi kalmış. Aynı şekilde gelin hanım Selin de öyle, yani Kıbrıs'ta okuyor. Kürşad'ın bir özelliği dikkatimi çekti; son derece sevimli bir delikanlı. Selin hanımı tebrik ediyorum çünkü Kürşad gibi müstesna özellikli ama ( ifade ettiğim gibi ) son derece sevimli bir genci tavlamasını becermiş kendilerini tebrik ediyorum. Üniversite sıralarında tanışmanın özelliği bir başkadır, hele hele gurbet ellerde sevgili edinmenin manevi yönü daha bir başkadır. Ancak Selin'le Kürşad'ın (arkadaş olarak ) sevgili olarak kalmaktan bıkıp usanarak evliliğe karar vermiş olmaları daha hoş bir olgu. Bundan sonra okul sıralarında eş olarak ter döküp başarı grafiklerini zirveye taşıyarak mezun olup yurda dönecekler. Cenab-ı Hakk yardımcıları olsun. Damat beyin havasına diyecek yoktu. Hele tanıtım ve takdim bölümü öncesi şovu fevkalâleydi.

    Kedisi ile kısa bir sohbetimiz oldu;

    - Damat bey siz nerelisiniz?.. 

     -Ankaralıyım.

     -Ben sizin şovunuzu izledim, iyi bir performans sergilediniz. ancak sahnede yerinizi alınca bir Ankara oyun havası ile, mesela fidayda veya misketle bir gösteri sunacağınızı ummuştum. Belki de Türk dünyasına münhasır folklorik bir görüntü beklemiştim.

    - Ben böyle tercih ettim, Ege efesi gösterimi için dört gün çalıştım, sanırım iyi bir gösteri sunumu yaptım.

     -Ben de çok beğendim, hatta hayran kaldım. Size ve gelin hanıma bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

            DÜĞÜNÜN " KIR DÜĞÜNÜ " OLACAĞINI DUYUNCA

     Bu bölüm belki biraz fazla aktüel olacak ama, gerek siz okuyucularımdan ve gerekse Güripek ve Eser ailelerinden hoş karşılanmamı istirham ederek içimden geçen hissiyatımı ifade etmek istiyorum. Düğünün Kızılcahamam'ın Yıldırım Köyü kırsalındaki yayla çayırında yapılacağını düşünmüştüm. Belki bir hayal bu ama benim gibi bir memleket sevdalısı için ( hayalperest bir insan için ) hoş seda olarak zihinlerde esinti izi bırakmış olması bile güzel. değil mi?..

      O etrafı ormanlarla çevrili Yıldırım yaylası çayırlarında yapılacağını hayal ettiğim düğün Başkent Ankara'nın en gözde semtlerinden İncek'te yapıldı. Düğüne davetliler ve katılanlar arasında önemli isimler vardı. Öncelikle salonun kuzey kesimindeki protokol masasında Kızılcahamamlı iş adamları yer almışlardı. Bir arka planda ise Kızılcahamam ve Çamlıdereli hemşeriler...

Diğer kesimlerde ise her biri birbirinden şık ve zarif insanlarla doluydu. Masaya ancak uzaktan bakabildiğim kadarıyla Kızılcahamam'ın en ünlü iş adamlarından Osmanlı Reklamın sahibi Erol Gökmen, Tek boyanın sahibi İsmail Sarıhan, Turizmci -İşletmeci Fevzi Kiraz, İş ve Zenaatkar Halit Ünsal Gök öne çıkan isimler olarak dikkatimi çekti. Diğer bir dikkatimi çeken husus ise Erol Gökmen'in modernizasyon çerçevesinde kızı ile dansa kalkmış olmasıydı. Diğer masada ise Şentepe Spor'un başkanı -iş adamı Dursun Acar, Ankara Kulübü Yenimahalle Şube başkanı ve hızlı Gençlerbirliği taraftarı Hamit Başkaya ile birlikte siyaset ve bürokrasi sahnesinde önemli biri olarak tanıdığımız İsa Sever ve Ramazan Sever diğer önemli isimlerin mevcudiyeti dikkatimi çekti.

Açık hava salonunun bir hayli dolduğuna, davetliler arasında karizma ve şıklık yarışının olduğunu da söyledikten sonra tespitlere son verirken, bu düğünün başkahramanları değerli gelin hanım Selin ve damat kardeşim Kürşad'a ( tekraren) ömür boyu mutluluklar diliyorum. Bu düğün her iki aileye de uğur getirsin, bed bereketlerini Cenab-ı Hakk artırsın ve daim kılsın.   (Fazıl Mehmet Yukarıköylü ) 

 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...