MUHAMMED MURSİ’NİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN MISIR MAHKEMEYE VERİLECEK

MUHAMMED MURSİ’NİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN MISIR MAHKEMEYE VERİLECEK

Sözcü gazetesi yazarlarından dindar düşmanı Yılmaz Özdil başta olmak üzere bazı İslam ve Müslüman düşmanı hainler neredeyse Mısır ihtilalini normal karşılayacaklar ve Sisi gibi bir haysiyet ve şeref yoksunu ihtilalciyi savunacaklar.

  • Yapılan Demokratik seçimlerle % 52 oy alarak seçilen Muhammed Mursi’yi ABD ve Suudiarabistan’ın öncülüğünde ihtilal yaparak binlerce genci katleden, idam fermanları yayınlayıp, idam sehpalarında yüzlerce insanı asan sisi ve adamları ülkede demokrasi adına hiçbir şey bırakmamışlar, Ortadoğu’da söz sahibi olmak, ekonomik özgürlüğüne kavuşmak isteyen Mısır’ı yoksul ve itibarsız bir ülke haline getirdiler.
  • Meşru olmayan mahkemelerde yargılanan ve adalet terazisinin doğru tartmadığı, zulüm ve işkencelere insanların ölümüne neden olan Sisi iktidarı nihayetinde Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda sürüm sürüm sürünerek ölmesine vesile oldular. Mursi öldü kurtuldu bu zalimlerin elinden ama Mısır’da binlerce Müslüman (çoğunluğu genç)  hapishanelerde sürünüyor, ömür tüketiyor.

      Bu durumu iyi takip eden ve olayların gelişatını izleyen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe ile görevden uzaklaştırılarak hapse konulan ve mahkeme salonunda hayatını kaybeden Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin eceliyle ölmediğini belirterek süreci takip edeceklerini ve Mısır'ın uluslararası mahkemelerde yargılanması için gerekenin yapılacağını söyledi.

   Erdoğan, "Mursi, eceliyle değil öldürülmüştür. Muhammed Mursi, mahkeme salonunda 20 dakika yerde maalesef çırpınıyor. Orada yetkililer Mursi'ye müdahale etmiyorlar. Bununla ilgili süreci takip edeceğiz. Uluslararası mahkemelerde Mısır'ın yargılanması için gereken ne varsa yapacağız. İslam İşbirliği Teşkilatı'nı göreve davet ediyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın da gerekeni yapması şarttır." diye konuştu.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...