MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜRKİYE GENELİNDE ATAĞA KALTI

MERKEZ PARTİ'DE HAREKETLİ GÜNLER... PARTİ TÜRKİYE GENELİNDE ATAĞA KALTI

MEP Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, “ Türkiye’nin kader çizgisini değiştirecek yegane siyasi kuruluş Merkez Parti olacaktır “ dedi.

          ( Haber ve fotoğraflar: Hüsnü Ekizceli- Saime Halaç )
* Türkiye genelinde 54 il ve 551 ilçede teşkilatı bulunan Merkez Parti yeni bir hamle ile çalışmalara başladı. Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı'nın katılımı ile Ankara'da MP Genel Merkezinde yapılan toplantıya çok sayıda yeni isim katıldı.
* Her biri ayrı özellik, ayrı unvan ve kariyere sahip olan partiye yeni katılanlar tek tek takdim edilirken konuşmak isteyen herkese söz verildi. Söz alanların büyük bir bölümü yaptıkları konuşmada, değişim, yenilik, söylenilemeyenleri söylemek, yapılamayanları yapmak, demokrasi, hak, adalet, eşitlikten bahsetti.
İki dönem Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığı yapan- Emekli Vali Abdulkadir Sarı’ya Genel Başkan Başdanışmanlık unvanını ihtiva eden belgenin verildiği toplantıda AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi, iki dönem Kırıkkale milletvekilliği yapan Kemal Albayrak da yer aldı.
Divanda; Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Abdürrahim KARSLI, AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Kırıkkale Eski Milletvekili Kemal ALBAYRAK, Emekli Vali Abdülkadir SARI, MP Teşkilat Başkanı Hüsnü Döğer, MP Genel Sekreteri Yaşar Asiler, MP Ankara il başkanı Zeynep Yıkarbaba yer aldılar.
Toplantıda 8 Kasımda yapılacak Merkez Parti Ankara İl Yönetiminde görev alacak isimler katıldı. Katılımcıların Takdimlerinden sonra söz alan konuşmacılar Merkez Parti’nin geleceği ve bugün için neler yapılması gerektiği konusunda önemli açıklamalarda bulundular.
Toplantıda bir konuşma yapan Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdürrahim Karslı ise şunları söyledi:
“ Doğrusu böylesine muhteşem bir kadro ile karşılaşacağımı tahmin etmemiştim. Gerçekten çok duygulandım, mutlu oldum. Sizler Merkez Parti Ankara İl Teşkilatını zirveye taşırsınız, itiraf etmeliyim ki, Türkiye genelinde göstereceğiniz faaliyetlerle ülkemizin kader çizgisini bile değiştirirsiniz.
Türkiye’de siyaset her bakımdan marazi bir durumla karşı karşıya. İktidar milletimizin arzu ve isteklerine cevap veremiyor, muhalefet ise iktidar treninin arka vagonu konumunda. Bu da gösteriyor ki, idarede ve siyasette büyük bir boşluk zuhur etmiş durumda., Allah nasip ederse bu boşluğu bizler-sizler yani Merkez Partililer dolduracak.
Bizim devletimizin bekası, milletimizin huzur ve refahından başka bir düşüncemiz yok. Sizlerin de aynı duygu ve düşüncede olduğunuz kanaatindeyim. Devletimizin onarıma ihtiyacı var, bunu bizler yapacağız, ayrıca hep birlikte omuz omuza verecek ve geleceğin Türkiye’sinin ihya ve inşasını bizler gerçekleştireceğiz.“
Toplantı birlikte çektirilen fotoğrafla sona erdi.
MERKEZ PARTİ ANKARA İL KONGRESİ LİSTESİNDE MUHTEMELEN YER ALMASI BEKLENEN İSİMLER ŞUNLAR
Fuat Turgut ( Eğitici-İşletmeci /Eğitim Kurumları Sahibi ) Prof. Dr. Hayrettin İvgin Akademisyen/ Yazar ) Tarık Sezai Karatepe Araştırmacı-Yazar) Dr. Zeki Şahin (Akademisyen) Kemal Alver ( Müfettiş /Emekli Bürokrat) Veysel Özdemir( İnşaat Yüksek Mühendisi) Hüsnü Ekizceli ( Maliyeci-Araştırmacı) Miraç Aslan ( Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Yüksek Okulu mezunu Lisans –Milli Hakem ) Reşit Yılmaz ( Emekli Bürokrat/Siyasetçi) Bayram Kocaman ( Eğitimci / İdareci) Regayıp Maden ( Yatırım Proje Uzmanı ) Ahmet Güngör ( İş Adamı- Siyasetçi) Savaş Karat ( Danışman / Emekli Bürokrat ) Serap Turgut (Yayın Yönetmeni) Abdullah Şenol( Emekli Bürokrat ) Kardelen Sinem (Güzellik Uzmanı / İnsani ilişkiler Koordinatörü) Saime Halaç ( Eğitmen / Yönetici) Üzeyir Altınkanat ( Eğitimci, Emekli Bürokrat) İsmail Gümüş (Emekli Özel Kalem Müdürü) Nevzat Ustaoğlu (Ekonomi-Maliye Başmüfettişi) Şener Mete ( TRT Milli Spikeri / Güzel Okuma Üstadı ) Erdoğan Çalışıcı ( İş Adamı ) Ali Sancar ( Mucit- Zenatkar) Nazlı Demirelli (Serbest Mali Müşavir) Serhat Yüksel (Sanayici-İş Adamı) Hikmet Yüksel( Emekli Kültür Müdürü) Halil Metin Aslan ( Emekli Bürokrat ) Nesrin Başar ( Siyaset Uzmanı) Ali Alkaç ( Emekli Özel Kalem Müdürü) Şerafettin Bakırdöven (Eğitimci) Tuğba Sökülmez ( İktisatçı) Kâmil Ünal ( Emekli Hastane Müdürü) Hasan Albayrak ( Emekli Emniyet Mensubu) Halim Arıoğlu (Ticaret- Siyasetçi) İsmail Gümüş ( Emekli Özel Kalem Müdürü) Yakup Yıldız ( Müteahhit) Seval Albayrak (Deniz Mahsüllerinde Şef)Meral Asiler (Ticaret erbabı ve Aile İlişkileri uzmanı ) Ahsen Kocatürk ( İş Kadını ) Borahan Mavi (Mali Müşavir) Özgür Özkan ( Yeminli Mali Müşavir) Abdurrahman Yılmaz (Eğitim Kurumları Yöneticisi) Zülfikar Serin (Emekli Bürokrat) Ülkü Şahin ( Danışman – Müteşebbis/ Eğitmen) Zeynep Sezer ( TURİZİMCİ / Toplumsal olaylar Mütehassısı /Siyasetçi ) Mualla Korkmaz ( Bankacı / Halkla ilişkiler uzmanı)

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...