Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan

Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan

CHP'nin 36’ncı Olağan Kurultayı'nda ilk gün sona erdi. Genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce'nin yarıştığı kurultayda 790 oy alan kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin yeniden genel başkanı oldu. Muharrem İnce ise 447 oyda kaldı.

CHP Kurultayı'nda Kılıçdaroğlu 790 oy ile yeniden Genel Başkan seçildi

 

ANKARA / Nursima KESKİN- Muhammet BAYRAM, (DHA) -04.02.2018 00:06

CHP Kurultayı'nda Kılıçdaroğlu 790 oy ile yeniden Genel Başkan seçildi

CHP 36'ncı Olağan Kurultayı'nda 1266 delegeden 1253'ü oy kullandı. Oyların 1237'si geçerli 16'sı geçersiz sayıldı. Delegelerin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanı oldu. Kılıçdaroğlu'nun karşısındaki isim Muharrem İnce ise 447 oy aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İşte örgüt işte başkan" sloganlarıyla kürsüye çıktı. Delegelere teşekkür eden Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Üstlendiğim görev sıradan bir görev değildir. Çok önemlidir. Bu ülkenin her ferdinin hakkını hukukunu adaletini sağlamak için her türlü mücadeleyi yapacağıma söz veriyorum.

Türkiye'yi yeniden çağdaş uygarlığa taşımak için hep birlikte mücadele edeceğiz, bu bizim namus borcumuzdur. 7 şehidimiz var. Hepimiz çok üzüntülüyüz. Zorlu ve onurlu bir göreve seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Aynı paralelde oy kullanmayan arkadaşlarımın başımın üstünde yeri var. 80 milyonu kazanmak yüreğine girmek bizim görevimizdir. Bu zorlu görevi CHP genel başkanlarına yakışır şekilde sürdüreceğim." CHP 36'ncı Olağan Kurultayı'nda 1266 delegeden 1253'ü oy kullandı. Oyların 1237'si geçerli 16'sı geçersiz sayıldı. Delegelerin 790 oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanı oldu. Kılıçdaroğlu'nun karşısındaki isim Muharrem İnce ise 447 oy aldı.

 

KILIÇDAROĞLU VE İNCE OYLARINI KULLANDI

Oylama işleminin başlamasının ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu oyunu kullanmak için saat 22.20'de salona geldi. Kılıçdaroğlu ‘Halkın Umudu Kılıçdaroğlu' ve ‘Gençlik Seninle Durma İlerle' sloganlarıyla karşılandı. 1 numaralı sandıkta oyunu kullanan Kılıçdaroğlu, salondan ayrıldı.

CHP genel başkan adayı Muharrem İnce ise 4 numaralı sandıkta oyunu kullanmasının ardından delegelerle selamlaşarak salondan ayrıldı.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...