İYİ PARTİ STATÜKOCU OLAMAZ

İYİ PARTİ STATÜKOCU OLAMAZ


      ❤    Meclisin sandalyece en küçük partisi ancak en etkili şehzade gibi olan İYİ PARTİ , adı gibi olmak mecburiyetindedir .

Partiler üstü CUMHURBAŞKANLIĞI sistemini , Parlamenter demokrasiyi benimseyip Millete duyurup bunun daha yararlı olduğunu savunduğuna göre;

Yaklaşan YEREL SEÇİMLER de de , Partisiz BELEDİYE BAŞKANLIĞI , sistemini benimseyip millete duyurmalıdır .

Partiler sadece İlçe , il ve Büyükşehir Beldiye meclislerinde üye/ sandalye elde etmek için siyasi faaliyetler de bulunmalı , Partiler Belediye meclisi üyelerini kendi iç önseçimiyle belirlemeli ve Bu listeyi seçmene sandıkta onaylatma yoluna gitmelidirler .

İYİ PARTİ / yeni sözler ve fikirler , ortaya atmalıdır .

Benzer fikir ve sistemler halkta şok etkisi yapmaz .

Geçmişinden partisinden ayrılamaz .

" Dün , dünle gitti , Cancağızım ;

Bugün yeni şeyler söylemek lazım ."

Babında yeni fikirler , yeni hedefler şimdiden ortaya konulmalıdır .

Nacizane önerim , bilinen ancak tekrar tekrar ortaya konmayan ; Türkiye'nin şimdilik İYİ'sine

ve Türk milletine şöyledir.

1- Partiler Belediye meclisinde üye için yarışmalıdır .

2-Partiler , hazine yardımı almadan aldıkları oy miktar ı x10 kuruş ( örnek : 5.000 oy carpı 10 kuruş ) yardım alabilmelidirler .

3- Belediye başkan adayları üç parti teklifi veya üç milletvekili ile veyahut da Seçimbölgesi seçmen sayısının % 5 i kadar ilçe seçim kuruluna verilen dilekçe ile aday olabilmelidir .

Belediye başkanlıkları SEÇİMİ İKİ TURLU olmalıdır . İkinci Tura enfazla oyu alan iki aday katılmalı ve meclis üyelikleri de ikinci tur seçimin de yapılmalıdır .

BÖYLECE ;

1- PARTİ adayı olmayan belediye başkan adayı daha fazla kimseden oy alabilecektir

2- İkinci Tur seçimlerinde olamayan ilk tura katılmış , başkan adayları meclis üyeliğine aday olabileceklerdir .

Belediye başkanı her partiliye eşit olacak olduğundan , seçmenler be halkı kucaklamış olacaktır .

3- Bu madde çok önemli ,

İkinci tur a katılmış seçimi kaybetmiş olan aday da aldığı oylar seçmen sayısının % 10 u kadarsa. BELEDİYE MECLİSİNDE Bağımsız üye olarak yer alacaktır .

( Eğer bu ve buna benzer bir madde Cumhurbaşkanlığı seçiminde olsa idi , Sn .AKŞENER ve Sn . İNCE meclis dışında kalmazdı . Düşünün 5 milyon kişiyi temsil eden kimse Meclis dışında .

Yanlışın /zararın neresinden dönülürse kardır .

Belediye Seçimlerinde Her parti aldığı oy ile kendisini Ülkeye kabul ettirmiş o oranda da hazineden seçim yardımı almış olacaktır .

Yani 1 oy alan 10 kuruş almış olacaktır .

Gerekçe :

Geçmişte bu ve benzeri bir yerel yönetim belirleme. sistemi ve yöntemi olmadığı için İSTANBUL'a en uygun aday , CEVRE ve Şehircilik uzmanı Prof. Dr. AHMET VEFİK ALP

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlık seçimlerinde Sn . Tayyip ERDOĞAN' a karşı seçimi kaybetmiş , ve akabinde İSTANBUL ve TÜRKİYE kaybetmiştir . Tamamına yakın Yer altı ve yer üstü yatırım ve kaynaklarını İstanbul ve Türkiye Kaybetmiştir .

ANKARA' da da Sn . MANSUR YAVAŞ , İ. M. GÖKÇEK 'e karşı kaybetmiş ,

Ankara kaybetmiş , Ankaralı kaybetmiş , FETÖ kazanmış, TÜRKİYE 'de Melih'ten dolayı kaybetmiştir .

Buna benzer örnekler TÜRKİYE' de çok olmalıdır .

Futbolda bir takımın sahadaki oyun sistemini her hafta konuşan ve tartışan Türkiye , Ne yazık ki , Dünya milletler ailesi arasındaki bu yarışta ileri gidebilecek ve ya yerinde sayacak ve yahut da geri kalacak seçme ve seçilme sistemini masaya yatırıp neşteri vurup cerahati akıtıp , ÜLKEYİ ADİL VE KUCAKLAYICI Yönetime kavuşturmaya yönelmemektedir .

BUNUN İÇİN , İYİ PARTİ ,

Yeni yi. İYİ. ' yi şimdiden üstüne basa basa her fırsatta , her kelamda dile getirip halkın bu yöndeki talebinin takipçisi olmalıdır .

Şimdilik başka bir İYİ PARTİ YOK ,

İYİ PARTİ , Yüzyıl sonranın KUVVASI niteliğindedir .

Statükocu olamaz , değişimci , yenilikçi olmak mecburiyeti ve mahkumiyetindir.

Google+ WhatsApp