İSTANBULLULAR 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAKLARDIR

İSTANBULLULAR 23 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE DE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAKLARDIR


Değerli dostlarım;
Almanya'daki özgürlük anıtı değirmeni bilenleriniz var mı? Belki gidip görenler veya hikayesini okumuş olan insanlarımız mutlaka vardır.
Dönemin Alman Kralı II.Frederick Postdam da gezerken gördüğü bir vadinin bir bölümüne saray yaptırmak istemiş ve talimat vermiş. Yetkililer bu vadide bulunan bir değirmeni almak istemişler ama değirmenin sahibi burasının atalarından kaldığını ve satmayacağını söylemiş. Değirmenciye çok para teklif etmelerine rağmen değirmenciyi ikna edememişler. Değirmenciyi önce tehdit etmişler, sonra saraya çağırarak bizzat kral ile görüştürmüşler ama değirmenci yine satmayı kabul etmemiş.Kral kızmış ve kendisinin Alman Kralı olduğunu ve her istediğinin yerine getirilmesi gerektiğini söyleyince değirmenci cevap vermiş.' siz kral olabilirsiniz ama Berlin'de hakimler var' bende mahkemeye giderim diye cevap vermiş.
Evet gerçekten Berlin'deki hakimler Krala rağmen değirmencinin hakkını korumuşlar. Kral II.Fredick bu yeri ne satın alabilmiş ne de zorla elde edebilmiş. Krala rağmen Hukuk üstün gelmiş ve değirmenciyi haklı bulmaktan korkmamış.
Şimdi kıssadan hisse.Bizdeki hakimler İstanbul seçimlerinde res'en hukuku çiğnediler ve Cumhurbaşkanının sözüne boyun eğdiler. Ne demişti Cumhurbaşkanı 'Ben istanbul seçimlerinin yenilenmesini istiyorum. 
Evet, İstanbul seçimleri yenilenecek,şimdi söz bir kez daha milletin olacak.
Bu millet eğer gerçekten demokrasiye ulaşmak istiyorsa 31 Mart günü gösterdiği iradeyi her türlü baskıya boyun eğmemeli ve Almanya'daki değirmencinin gösterdiği dirence göstermeli, yoksa bugün eğilen boyunlar yarın bir daha doğrulamaz.Bunu unutmayın.

Google+ WhatsApp