İSMAİL KÜÇÜKKAYA BUNU DA BAŞARDI

İSMAİL KÜÇÜKKAYA BUNU DA BAŞARDI


    20 yıl aradan sonra yapılan iki adayın tartışması, liderlerin bir araya gelip ekrandan halka ulaşmasını ne kadar özlediğimizi hatırlattı. Dün akşam, haber kanalları seyredildi çok büyük oranda.

İsmail Küçükkaya için çeşitli eleştiriler okuduğumda, "niye ben değil de o" sorusunun çeşitli yansımalarının eleştiri oku haline geldiğini fark ettim.

Bana göre İsmail Küçükkaya, "beni nasıl buldunuz" sorusunun dışında genel olarak iyi bir performans gösterdi. İlk kez böyle bir yayın yapmanın heyecanı elbette vardı ama sunucu kim olsa o heyecanı taşıyacaktı.

Sunucu, kavga ettirmeden tartışma yaptırmaya odaklanmıştı, bunu başardı. İki lider de birbirlerine sataşma fırsatını fazlaca bulmadan soruları yanıtlamaya ve kendilerini hazırladıkları biçimde ifade etmeye çalıştılar. Her soruda eşit zaman doğru olmadı, bazı sorularda 5 dakika verilebilirdi.

Sonuçta, bazı odakların beklediği kadar hararet yükselmedi ve sen-ben kavgasını bekleyip olay çıkarmaya hazırlanan bölücülerin ve ekranda ahkâm kesmeye hazırlanan provokatör yorumcuların hevesi kursağında kaldı.

Programdan sonra çekilen fotoğraf ise iki kutba ayrılan toplumu yumuşatmaya yönelik olumlu bir gösteri oldu. Tartışmanın bitiminden sonra İstanbul'da bir hafta boyunca yaşanacak muhtemel sıkıntıların önüne geçecek bir resim ortaya çıktı.

Sonuçta İsmail Küçükkaya bence başarılıydı, tansiyonu düşürmeye yönelik bir yayın için hazırlandığı belliydi, bunu da başardı.

Google+ WhatsApp