İMAMOĞLU: KURBAĞALIDERE’DE KOKU GİTTİ, BALIKLAR DÖNDÜ

İMAMOĞLU: KURBAĞALIDERE’DE KOKU GİTTİ, BALIKLAR DÖNDÜ

Yıllardır yoğun koku ve kirlilik nedeniyle tartışma konusu olan Kadıköy Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmalarında sona gelindi.

Yıllardır etrafa saçtığı kötü koku nedeniyle şikayet konusu olan ve ıslah çalışması bir türlü bitirilemeyen Kurbağalıdere'deki çalışmalar sonunda bitti.

Islah çalışmalarının ardından temizlenen dereden görüntüler paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kurbağalıdere’nin ıslahını hızlı bir çalışmayla çözdük. Dere canlandı; şimdi balıklar yüzüyor, koku sorunu bitti, kirlilikten eser kalmadı” dedi.

“ARTIK BALIKLARI GÖRMEYE BAŞLADIK”

İmamoğlu’nun paylaştığı videoda konuya ilişkin açıklama yapan İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep Korkut ise “Kurbağalıdere sürekli akan bir dere değil. Yağışın olduğu zamanlarda akmakta. Yağış olmadığı zamanlarda da dibinde biriken balçık etrafa kötü koku yaymaktaydı. Terfi merkezinden vermiş olduğumuz temiz su sayesinde etrafa yayılan kokuyu önlemiş olduk. Ayrıca güzel bir haberimiz de var: Artık Kurbağalıdere'de balıkları görmeye başladık” dedi.

“KOKUDAN YANINDAN GEÇİLMİYORDU”

İBB TV’ye konuşan vatandaşlar da, “Rengi simsiyahtı. Kokudan yanından geçilmiyordu. Kurbağalıdere'de hayat tamamen bitmişti. Ve şimdi Kurbağalıdere maviye döndü, balıklar yüzmeye başladı. İBB'nin Kurbağalıdere'deki çalışmaları sonuç verdi. Balıkçılar eskiden bataklık olan Kurbağalıdere'de şimdi balık tutuyor. Kurbağalıdere'deki koku da ortadan kayboldu.” diyerek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

İBB Sözcüsü Murat Ongun da Kadıköy'deki Kurbağalıdere'nin Marmara Denizi ile buluştuğu noktada çekilen bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak “Burası Kurbağalıdere'nin denizle buluştuğu nokta, değişim güzel oldu” dedi.

HABER/ Editör: Saime Halaç

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...