HEMŞERİCİLİK ÖYLESİNE ÖNEM KAZANDI Kİ !...

HEMŞERİCİLİK ÖYLESİNE ÖNEM KAZANDI Kİ !...

ANKARALILARI “ hemşericilik yapıyorlar-Bölgecilik yapıyorlar “ diye itham altına alıyorlardı. Hatta bazı zirve isimler hemşericilik yapan kuruluşlara atfen kırıcı cümleler sarfetmişlerdi. Aslında kendileri bölgeciliğin en kralını yapıyorlar, ancak başkalarının yapmasına müsaade etmezcesine kem sözlerle kırıcı oluyorlardı.

    

  • Seçimi kazanma derdine “ hemşericiliğe ” tavan yaptırdılar. Aslında en büyük bölgeci kendileriydi, bizim direncimizi kırmak için, başarımızı gölgelemek için baskı uyguluyorlardı. Başarılı da oldular. Kimisi partilerinin yönetim kadrosunun büyük bir bölümünü il ve ilçelerinden daha da olmadı bölgelerinden oluşturuyorlardı. 
  • Bu kadar mı?.. Hayır, devlet kademelerindeki önemli kadroları kendi hemşerilerinden oluşturuyordu, devlet ihaleleri onlara veriliyordu. Hatta o kadar ileri gidiyorlardı ki, çöp arabalarını, hafriyat kamyonlarını bile kendi hemşerilerinin konvoylarından seçiyorlardı. Benzeri olayları gören Ankara’daki vatandaşlar “Ankara hemşericiliği” ne bir de “ Anadolu hemşericiliği”ni yansıtınca hemen ı karıştı. 
  • Aslında Büyükşehir Belediye Başkanlığı yanlış iki yanlış çıkış yaparak küllenmek üzere olan hemşericiliğin korlarını üfleyip ateşin yanmasına neden oldular. Mesela ne dediler:         

1- “ Mansur Yavaş Ankaralı değil “ diyerek öz ve öz bir Ankara evladına çamur attılar.

2- “ Ankara belediyecilik tarihinde Ankara’ya hiç Ankaralı belediye başkanı olmadı “ dediler.

 

Bu düşünce yapısını Ankaralılar- Ankara’da yaşayıp da kendilerini Ankaralı kabul eden Anadolu’nun öz evlatları kafa kafaya verip hemşericiliği yoğurup hamur yaptılar ve                    “ Başkentlilik bilinci ” ni ön plana çıkararak yoğun bir propaganda dönemi geçirerek sayın Mansur Yavaş’ın kazanmasında önemli rol oynadılar.

                                                                 ***

     Biz onların gizli hemşericilik oyunlarını biliyorduk. Ata yurdumuzda bize hemşericilik yaptırmak istemediklerinin altında yatan gerçeği de biliyorduk. Bizi atıl bırakıp kendi gizli planlarını uyguladıklarının da farkındaydık.

  • Zirvenin adamları bu stratejik durumun farkına varmış olmalılar ki, topları ile, tüfekleri ile, tüm silah ve teçhizatları ile “Hemşericilik” oyunu oynamaya başladılar. Karargah kurdular İstanbul’a.

       Ev ev dolaşacaklarmış, il ve ilçe başkanlarını getireceklermiş Anadolu’dan da İstanbul’da           “ hemşericilik oyunu ”  oynayacaklarmış..

  • Halbuki “ atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti de farkında değiller.”

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...