HAYDİ YA ALLAH BİSMİLLAH, ORDUMUZ MAKSADINA ERİŞİR İNŞAALLAH

HAYDİ YA ALLAH BİSMİLLAH, ORDUMUZ MAKSADINA ERİŞİR İNŞAALLAH

Amerika’nın dünya genelindeki kahpe planı gelip hududumuza dayandı. Elbette Rusya’dan da bir başka farklılık beklenilemez, ancak hiç değilse Afrin’i bombalayacağımızı haber verdiğimizde iyimser davranıp bir duyuma göre askerlerini o bölgeden çekmiştir.

     Esasen bölgede şimdiye kadar uyguladığımız yanlış politikalar bugün maalesef bu noktaya gelmemize neden olmuşsa da, geçmişi irdelemenin anlamı yok. Zira şimdi birlik-beraberlik zamanı.

   Suriye’nin kuzeyinde, Irak sınırından başlayarak Ak Deniz’e açılan şeritte, Bölücü unsurların kontrolünde bir devlet oluşturma stratejisi Cumhuriyet’in kuruluşundan beri mevcuttu.  Sadece ortamın müsait olması beklenmiştir. Bu güne kadar hiçbir TC Hükümeti bu fırsatı vermemiştir. Bir ara rahmetli cumhurbaşkanımız Turgut Özal Musul ve Kerkük üzerinden derin bir politika uygulamaya kalktıysa da, bazı ahmak devlet adamları ve ordumuzun başında bulunan geri kafalı, ürkek ve korkak paşaların karşı çıkmaları sonucu harekat gerçekleştirilememiştir.

    Bölgede art niyetlerini gerçekleştirmeye uygun ortam bulduklarını zanneden Firavun düşünceli ahmaklar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kahraman Türk ordusunun neler yapabileceğini hesaplamamışlardır. Ayrıca mevcut Hükümet de onların bu fırsat kollayıcılığını iyi teşhis ederek  cesur ve kararlı tavırları ile gereğinin yapılması yolunda önemli bir adım atmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu operasyonu son derece önemlidir.

    Unutulmasın ki, Türk milleti olarak; iktidarı ile muhalefeti ile Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin arkasındayız. Dualarımız ve her türlü desteğimiz bu kararı hayata geçiren hükümet yetkililerimiz ve kahraman Mehmetçiğimizledir.

    Cenab-ı Hakk’ın lütfu keremi Müslüman Türk milleti ve onun kahraman askerleri üzerine olsun.

Ne mutlu Türküm diyene !. 

(MEHMET AKYOL ) 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...