EMSİAD: YERLİ ÜRETİMİN OLMAZSA OLMAZI TEKNOLOJİK EĞİTİMDİR

Elektrik Malzemeleri Satıcıları İşadamları Derneği (EMSİAD) Üyesi Gökhan Altunkaynak, Türkiye’nin geleceği için teknolojik eğitimin şart olduğunu söyledi.

 

Bilim ve teknolojiye öncelik veren ülke ve şirketlerin, rakiplerine göre birkaç adım önde olduğunu belirten Elektrik Malzemeleri Satıcıları İşadamları Derneği (EMSİAD) Üyesi Gökhan Altunkaynak, Türkiye’nin geleceği için teknolojik eğitimin şart olduğunu söyledi. Değişen dünya şartlarında kodlama eğitiminin büyük önem arz ettiğini kaydeden Altunkaynak, yerli üretimin devamlılığı ve dünya pazarındaki yeri için teknolojik eğitimin olmazsa olmaz olduğunu ifade etti.

Teknoloji üretmeyen toplumların ayakta kalmasının zor olduğunu belirten Altunkaynak, yerli üretimin ekonomik büyümede etkili olduğunu söyledi. Yerli üretimin ise teknolojik gelişmelere bağlı olarak yaşadığını dile getiren Altunkaynak, bu nedenden ötürü teknoloji ve kodlama eğitiminin gerekliliğine vurgu yaptı. Türkiye’nin gelecekte yerli üretimini ihraç eden bir toplum olması için kodlama ve teknolojik eğitime gereken önemin verilmesi gerektiğini anlatan Altunkaynak, bu eğitimlerin artık şart olduğunu söyledi.

Şirketlerin büyüme hedeflerini gerçekleştirmesi için teknolojik eğitime de yatırımlar yapılması gerektiğini vurgulayan Altunkaynak,  yaşanan gelişmelere uzak kalmamak için kodlama bilen nesillerin yetişmesi gerektiğinin altını çizdi. Ankara’yı teknolojinin başkenti yapmak hedefiyle yatırımların gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade eden Altunkaynak, gençlere ve çocuklara yönelik teknolojik ve kodlama, girişimcilere yönelik de finansal okuryazarlık eğitimlerinin kurum-kuruluş-firma-şirket tarafından da verilebileceğini söyledi. 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...