ELMADAĞ BELEDİYE BAŞKANI Adem Barış Aşkın’a Açık Mektup

ELMADAĞ BELEDİYE BAŞKANI Adem Barış Aşkın’a Açık Mektup

Ekselansları.! Bildiğiniz üzere Başkent Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu olarak bir ay evvelinde şahsınızdan görüşme (randevu) talip edildi ve sekreter ya hatası olabileceği düşüncesiyle bu talep iki kez yenilendi. Aradan bir ay geçmesine rağmen talebimize ilişkin olumlu ya da olumsuz bir cevap alınamadı.

Seçim kampanyanıza katılıp, yaptığı basın açıklamaları, gazete haberleri, toplantılar, sosyal medya hesapları, e-mailler, telefonlarla şahsınızın desteklenmesi gerektiği yönünde bir dizi çalışmalar yapmış ve kasabanız nüfusunun yaklaşık % 8’ini oluşturan biz Çorumluların görüşme talebine duyarsız kalmanız bizleri derinden üzmüştür.

Ortak Noktamız Mansur Yavaş sloganı, Hamle 19 harekatımızla seçim kampanyasına katıldığımız Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş Beyefendi günü birlik yaptığımız görüşme talebimizi anında cevaplandırıp, Platformumuz Başkanlar Kurulunu kabul ederek, Başkent Çorumlularının sorunlarını dinlemiş, çözümü yolunda gayret sarf edeceğini bildirmiş iken, siz kasabamız belediye başkanının görüşme talebimizi sıradanlaştırmış kabul etmemiş olmanız üzüntümüzü kaygıya dönüştürmüştür.

Nedeni, Niçini.? Konusu da bizleri derin düşüncelere salmış, ANAP. DYP. DP. HAS P. AKP’nin yorduğu, MHP’nin kapılarda bekleterek kartvitini kullandırmadığı, SP peşinden koşturduğu danışman görünümlü kartvizit ekiplerinin mi.? Yoksa yeni göreve gelmiş kasaba politikacılarının alışılmış uygulamalarından birisi mi sorusunu sormamıza neden olmuştur.

Her neyse o konuyu daha sonra ayrıntılı ele alır, Genel Başkanınız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Beyefendi ve şahsınıza tekrar sorar, seçim kampanyasına katılmış ve bu doğrultuda onlarca etkinlik yapmış bir hemşehri platformunun muhatap alınmayıp, etkisizleştirme konusunun siyaset dili,  tanımı ve halk kültüründeki adlandırılmasını irdeleriz.

Sayın Belediye Başkanı.!

Anlaşılan siz, biz Çorumlular ve Başkanlar Kurulumuzu muhatap almıyor, görüşme talebimize karşılık vermiyorsunuz; belki bunlar benim has yüzüme, ela gözüme bakmak için görüşmek istiyor diye düşünüyorsunuz ama, hayır.?

Biz sizi görmek ve ela gözünüze bakmak için değil.!

Seçim kampanyanızda şahsınıza destek amacıyla yaptığımız toplantılar, Başkent ve Çorum Gazeteleri yoluyla yaptığımız basın bildirileri, gazete köşe yazılarımız da ayrıntılı olarak değindiğimiz gibi şehrinizde belediye, kaymakamlık, hastane, emniyet, bankalar, TSK, Milli Eğitim, özel ve tüzel kuruluş yöneticileri dahi yaşamaz ve mesaileri bitimiyle şehrinizi terk eder olduklarını hatırlatacak, bunun nedenleri ve çözüm yollarına ilişkin projelerimizi sunup,

Elmadağ’lı ve bu şehirde yurt tutmuş 2500 civarında ki Çorumlu nüfusunun ferah ortama kavuşması olacaktı.

Bu sorunların çözümü konusu belediyenize küflet getirmeyeceği, güvenlik (zabıta), çevre (temizlik), kaldırım, yol, ulaşım gibi ufak önlemlerle giderilebileceği konusu, Günlük on binlerce aracın kullandığı devlet yolu kenarlarının Elmadağ ekonomisine dönüştürme konusu, Kargalı bölgesi ya da Türkmen yaylası bölgesinin mesire alanına dönüştürülerek Başkentlinin hafta sonu turizmine açılması konusundaki projelerimizi sunacak, yaşadığımız bu şehri terk edilir şehir olmaktan çıkartamaya yönelik yapılacak çalışmalara biz Çorumlular olarak müteahhit, işletmeci ve tüm meslek alanlarında faaliyet gösteren müteşebbislerimizle destek olabileceğimiz, projelerimizi sunacaktık.

Görüşmemizde.!

Genel Başkanınız  Kemal Kılıçdaroğlu Beyefendinin başlattığı Adalet kavramını ele alacak, nüfusunuzun takriben % 8’ini oluşturan Çorumlu nüfustan bir tane örneği de olsa belediyeniz kadrolarında istihdam edilmemiş olması konusu hatırlatıp, belediyenizde istihdam edilecek Çorumlu nüfusla bu adaletsizliğin giderilmesini isteyecek, bizlerden talebiniz olduğu takdirde de size ilkeli, dürüst, işinin ehli ve yönetim kurulu üyemiz  eski bir meslektaşınızı önerecek, bununla çalışarak, Ankara’nın batı çıkışı Beypazarı İlçesi gibi, doğu girişi Elmadağ İlçesini marka bir şehir yapabileceğiniz temenni ve dileklerinde bulunacaktık.

Şehrinizde ki Çorumlu nüfusun yoğun olarak yaşadığı mahallelerin alt yapı, yol, kaldırım, ulaşım, güvenlik (zabıta), çevre ve çöp (temizlik) sorunlarımı şimdilik ele almayacak bu sorunların çözümünü konusunu cicim aylarınızın geçmesi sonrasına bırakacaktık.

Ama olmadı.!

Bu bağlamda şahsınızdan istediğimiz görüşme talebini iptal ediyor ve şahsınıza eseflerimizi bildiriyoruz.

 

Araştırmacı Yazar

İsmail UÇAKCI

Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Adına

Başkan:

 

 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...