Kategori : DÜNYA

DÜNYA GENELİNDEN AMERİKA'YA LANET YAĞIYOR

DÜNYA GENELİNDEN AMERİKA'YA LANET YAĞIYOR

Her ne kadar dost gibi görünse de kalleş Amerika'nın dostluğuna karim olmaz. Sömürgeci zihniyeti ile bütün düyya özellikle de İslam alemine müstemleke gözü ile bakan ve acz içinde bırakılmasını en büyük hedef olarak gören ABD başta Dünya genelinde Türkler olmak üzere, bütün İslam alemi lanet okumaya başladı. Hatta protesto hareketleri daha ziyade ABD ' de görülüyor. Türkiye Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın " DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR " mesajı bu manada büyük anlam kazanıyor. Bu arada R.Tayyip Erdoğan'ın dış politikadaki başarısı kamuoyunda büyük itibar görmeye başladı. Özellikle Libya'da barışın sağlanması konusundaki katkısı fevkalade bir gelişme olarak destek görüyor. Suriye konusunda da inadından vazgeçmesi ve en kısa zamanda barış görüşmelerinin başlaması aklı selim insanlar tarafından büyük bir ümitle bekleniyor.

İran'ın füze saldırısı sonrası Trump'tan ilk açıklama: Her şey yolunda

İran'ın füze saldırısı sonrası Trump'tan ilk açıklama: Her şey yolunda

Dünyaya huzur vermeyen ve her adım attığı yerde huzursuzluk yaratan ABD İran'dan yediği tokat sonucunda ABD kamuoyu nezdinde büyük itibar kaybeden Trump ılımlı mesajlar vermeye başladı. İran hükümetinin gösterdiği tepki ve dik duruşu aslında tüm ülkeler göstermeli ve bu ABD melaneti kirli ve pislik ilan edilmeli.

 İran’dan ABD’ye misilleme! Amerikan üslerini vurdular

İran’dan ABD’ye misilleme! Amerikan üslerini vurdular

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani'ye yönelik ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatıyla gerçekleştirilen suikasta Tahran Yönetimi'nden misilleme geldi. İran, ABD'nin Irak'taki iki üssünü vurdu. Başkent Bağdat yakınlarındaki Ayn el Esad Hava Üssü ve Kürt Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'deki Amerikan üssü, İran füzelerinin hedefi oldu. ABD Başkanı Donald Trump, "Her şey yolunda" açıklaması yaptı. İran ise "terörist" olarak nitelendirdiği 80 Amerikan askerinin öldüğünü öne sürdü. İşte İran-ABD geriliminden son dakika detayları...