DİASPORACILAR İŞ BAŞINDA…!!!

DİASPORACILAR İŞ BAŞINDA…!!!


BOP, PKK. Ermeni Diasporası.

Yalan, yanlış, sapıtmalı yayınlarını yapmaya ve Milliyetçi, Ülkücü, Vatanperver kişilerin kafalarını karıştırıp, bölücü emellerinde kullanmaya devam ediyorlar. Yaptıkları broşürler, yazdıkları kitaplar, hazırladıkları CD’lerle bu vatanı bölüp, parçalamak ve yok etmek için olmadık kepazelikler yapıyorlar.

Basın bürolarında hazırladıkları şu tabloyu milliyetçi görünümlü logolu hesaplardan yayınlıyorlar. Ekrâd, Kurmançi, Zaza adıyla anılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yurt tutmuş Kürt adı almış Oğuz-Türkmen kardeşlerimizin Türk İstiklal Savaşlarına katılmadıkları imajını verip. Türk Milliyetçileri ile bu kardeşlerimiz arasında husumet oluşturmaya çalışıyorlar.

Türk İstiklal Mücadelesinin başlangıcı olan Birinci Cihan Savaşı illere göre şehit sayılarını veriyorlar. Anadolu’nun batısında açılmış Çanakkale gibi cephelerin, Batı, Orta ve Karadeniz İllerinin şehit sayılarını verirken Doğu ve Güney Anadolu’da açılmış Irak ve Kafkas cephesi şehitlerini vermiyorlar.

Düşünme duyusu ve okuma alışkanlığı bulunmayan Milliyetçi kardeşlerimiz bunu zikredemiyorlar. Bölücü zihniyetle hazırlanmış bu safsata bilgiye sahi sanıp sosyal medya hesaplarında paylaşmaları, kahve sohbetleri ve günlük hayatlarında paylaşmalarını sağlayarak, daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyorlar.

Bu kardeşlerimizin yaşlı, genç tüm aile bireyleri ile Kafkas Cephesi ve Irak Cephesinde top yekün vatan savunmasına katıldıkları ve sadece Sarıkamış Cephesi Allah’u Ekber dağlarında 100 bin civarında şehit verdiklerini düşünme duyusu ve okuma alışkanlığı zayıf Milliyetçi kardeşlerimizin belleğinden kaçırıyorlar.

Diasporacıların böl, parçala, yut akacıyla yaptıkları bu yalan, yanlış ve aldatmaca bilgileri yayanlara itibar etmeyelim. Unutmayalım ki ekrâd, kurmançi, zaza (kürt) alt ismi ve kimliğini kullanan Oğuz Türkmen kardeşlerimizi kırıp, incitecek ve milletinden soğutacak söylemlerden kaçınalım.

“Kürtler ne kadar Kürt’se, Türklerde o kadar Kürt’tür. Diğer bir anlatımla Türkler ne kadar Türk’se, Kürtlerde o kadar Türk’tür.

 


Araştırmacı Yazar
İsmail UÇAKCI

Google+ WhatsApp