CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ GENEL BAŞKANI ERDOĞAN: BİZİ İÇİMİZDEN ATILAN GÜLLER YARALADI

CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ GENEL BAŞKANI ERDOĞAN: BİZİ İÇİMİZDEN ATILAN GÜLLER YARALADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanlar olduğunu belirterek "Bizi düşmanlarımızın attığı taşlardan ziyade, içimizden atılan güller yaralamıştır" diye konuştu. "BİZİ İÇİMİZDEN ATILAN GÜLLER YARALAMIŞTIR"

      "Karşımızdaki manzaranın ağırlığı bizi ürkütmedi çalışma azmimizi biledi. Hemen kolları sıvadık. Tarihin en büyük ekonomi hamlesini başlattık. Türkiye'ye kelimenin tam anlamıyla çağ atlattık. Ülkemizi çok ileriye taşıdık .Milli iradenin üstünlüğünü tahkim ederek demokrasimizi güçlendirdik hak ve özgürlük alanlarını genişlettik. Devletimizle milletimiz arasında geçmişte hiç olmadığı kadar bir bütünleşme sağladık. Tabii bu mücadeleyi dikensiz gül bahçesinde vermedik. Önümüze engeller çıkartıldı. Başlattığımız her reform engellenmeye çalışıldı. 8 yıl önce 2011 yılında 2023 hedeflerimizi ilan ettiğimizde pek çokları dudak bükmüştü. Türkiye bu hedefleri gerçekleştirme yoluna girince de Gezi olaylarıyla ilk belirtileri çıkıp, Hendek olaylarıyla devam eden, 15 Temmuz'da darbe girişimiyle tavan yapan bir süreç yaşadık. Bundan en çok ekonomimiz etkilendi. Bizi bu zorlu süreçte düşmanlarımızın attıkları taştan ziyade içimizden atılan güller yaralamıştır.

"Bugün ekonomisini toparlamış bir ülke olarak yolumuza devam ediyoruz. Türkiye kendi içinde çok geniş yatırım, yurt dışında da çok geniş ticaret potansiyeli olan bir ülke. Ülkemiz için çalışkan, üretken ve yenilik için uğraşan herkesin, başımızın üstünde yeri vardır. Küresel ağlarla sermaye ve kaynak çoğaltan çalışmalar ülkemize katkı sağlayacaktır. Nitelikli insan ihtiyacı her alanda olduğu gibi iş dünyasında da öne çıkıyor."

"HAK VE ÖZGÜRLÜK ALANLARINI GENİŞLETTİK."

"Küresel ağlarla sermaye ve kaynak çoğaltan çalışmalar ülkemize katkı sağlayacaktır. Nitelikli insan ihtiyacı her alanda olduğu gibi iş dünyasında da öne çıkıyor. Dünya sanayileşme mücadelesi verirken biz vatanımızı kurtarmanın peşindeydik. Cumhuriyet tarihimizin en büyük demokrasi ve ekonomi hamlesini başlattık. Türkiye'ye çağ atlattık."

"MİLLETİMİZİN MORALİNİ BOZMAK İSTEYENLER VAR"

"Sürekli hayal kırıklığı yaşıyoruz Türkiye bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyor birileri terörist sevicilik yapıyor. Türkiye FETÖ gibi eşine az rastlanır bir terör örgütüyle mücadele ediyor birileri sürekli bunlara su taşıyor. Birileri sürekli karşımızdakilerin yanında saf tutuyor. Birileri moral bozmanın peşinde koşuyor. Kendi ülkelerine gül değil adeta taş atan bu kesimlerin yaptıkları fırsatçılıktır, kör düşmanlıktır. Dün biri çıkmış Türk tarımının nasıl mafolduğunu anlatıyor. Tarımdan da alakasının ilgisinin olduğunu hiç mi hiç. bilmiyorum. Ama ben yeri geldiğinde Polatlı'dayım, yeri geldiğinde traktöre de zaman zaman aynı şekilde biniyor. Çiftçi kardeşlerim traktöre nasıl bilinir öğrettiler. Söylediği her şey yanlış. Kullandığı her rakam yanlış."

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...