BÜLENT KUŞOĞLU: İFTİRALARA CEVAP VERDİ

BÜLENT KUŞOĞLU: İFTİRALARA CEVAP VERDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Kuşoğlu'nun açıklaması şöyle:

Türkiye için endişe duyarak gereken hassasiyeti göstermek tüm siyasilerin görevidir. Ancak, tam tersine saldırıyı amaNsız kınama basiretini dahi göstermeyen bazı siyasiler “CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU’nu kendi milletvekilleri yalnız bırakmıştır” gibi bir iftirayı atarak hassasiyet göstermek yerine olayı magazin boyutuna indirgemeye çalışmışlardır. Bu iftira gerçekten hem vahim hem de ahlak dışıdır.İfadelerini kullandıktan sonra aşağıdaki beyanda bulunmuştur:

1- Pazar günü katıldığım şehit cenaze töreni devlet töreniydi. Devletin, CHP Genel Başkanının ve CHP heyetinin güvenliğini sağlaması gerekiyordu.

2- Bazı siyasiler devletin bu görevinin farkında değil ve bunu benim gibi milletvekillerinin görevi olarak görüyorlar ve devlet erkanını korumayı beceremiyorlar ise bundan sonra tüm gövdem ve tabancamla bu görevi en iyi şekilde yapacağımın bilinmesini isterim.

3- Ancak ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu siyasilerin dediği gibi bir şehit cenaze töreninde bile devlet erkanını koruyamayacak kadar çaresiz olduğu kanaatinde değilim. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür yeter ki onu yönetme şansını elde etmiş olanlar devletin nasıl yönetileceğini bilmiş olsunlar.

4- Bazı siyasilerin talihsiz açıklamaları Türkiye’nin bir kaht-ı rical durumu yaşadığının itirafı olmuştur.

5- Diğer taraftan herhangi bir Anadolu köyünde Türk örf ve adeti gereğince misafirlikte, hele bir cenaze töreninde, hele hele bir şehit cenazesinde acıyı paylaşmaya gelenler baş tacı edildiklerinden güvenlik sağlanması ihtiyacı dahi esasında yoktur.

6- Çubuk Akkuzulu’da değerlerini yitirmemiş Anadolu evlatları gereğini yapmış, CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU ve CHP heyetini, şeref, haysiyet, gelenek ve ahlakını yitirenlerden korumuştur.

7- Çubuk Akkuzulu’nun Ankaralıya, Anadolu'ya ve Türk örf ve adetine yakışan davranışı gösteren şerefli, haysiyetli sakinlerine, bazı çok değerli siyasilere ve görevini yapan askeri / sivil bürokratlara teşekkürü borç biliyorum.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...