BİR TV PROGRAMI VE CUMHURBAŞKANININ KARŞI ÇIKIŞI

BİR TV PROGRAMI VE CUMHURBAŞKANININ KARŞI ÇIKIŞI


       Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul Sancaktepe mitinginde Pazar günü yapılan tv tartışmasıyla ilgili tartışmanın moderatörüne yönelik bakın neler dedi.
"Televizyonda iki adayın katılımıyla yapılan program öncesi ve sonrasında yaşanan hadiseleri takip ettiniz, gazetelerden okudunuz. İstanbul'daki otelde moderatörle CHP'nin adayı bir araya geliyor. Orada soruları konuşuyorlar. Hangi soruları soracak, nasıl cevaplar verecek? Böyle bir şey olabilir mi? Bu ne densizliktir, bu ne ahlaksızlıktır. Moderatörlük yapacaksın, bir televizyon programına çıkacaksınız ve bu televizyon programından önce soruları kalkıyorsun CHP'nin adayına veriyorsun. Eğer adilsen, dürüstsen yapman gereken her iki adayı da davet edersin, her iki adayın da danışmanlarını davet edersin, onlarla konuşacaksın." şeklinde sert açıklamalarda bulundu.
Aynı günü AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir ÜNAL açıklama yapıyor ve diyor ki 'Moderatörün her iki adayla da tartışma öncesi konuşmasını biz istedik' hatta CHP adayı diyor ki İsmail Küçükkaya ismini özellikle Binali Yıldırım istedi.
İsmail Küçükkaya, bunun üzerine Ekrem İmamoğlu ile konuşuyor,Binali Yıldırım ile de ayni minval üzerine konuşmak istiyor ama Binali Yıldırım ' Biz, zaten konuşacaklarımızı telefonda konuştuk,yüz yüze gelip de ne yapacağız, benim zamanım kısıtlı' diyerek tartışma öncesi bu buluşmaya gitmiyor.
Şimdi bunlar olup bittikten sonra Cumhurbaşkanının bugünkü konuşmasını nereye koyacaksınız?
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve tartışma programını AKP adına organize eden Mahir ÜNAL Cumhurbaşkanının açıklamalarına doğrulamadığı gibi kendisinin bu görüşmeden bilgisi olduğunu da söylüyor.
Şimdi Cumhurbaşkanına bu bilgileri kim verdiyse ya onun başı yanacak ya da kendi söylediğini doğrulamayarak doğruyu söyleyen Mahir ÜNAL yanacak.
Görünen o ki Cumhurbaşkanına fena halde hata yaptırdılar, o da hiç yokken moderatöre : 'Bu ne densizliktir, bu ne ahlaksızlıktır.;...televizyon programından önce soruları kalkıyorsun CHP'nin adayına veriyorsun. Eğer adilsen, dürüstsen yapman gereken her iki adayı da davet edersin" gibi ağır hakaretler yağdırmak zorunda kaldı.
Ne diyelim, kısa bir süre önce İçişleri Bakanı 'Tayyip Erdoğan'ın ülkesi' dememiş miydi? Madem ki ülke Tayyip Erdoğan'ın ülkesi ise vatandaşa her türlü sözü de söylemek hakkıdır herhalde.

Google+ WhatsApp