BAŞKON'un düzenlediği öğretmenler arası makale yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

BAŞKON'un düzenlediği öğretmenler arası makale yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Haymana Belediyesi , Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON) ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü,tarafından düzenlenen “Okuma ve Yazmayı Yaygınlaştırılma" öğretmenler arası makale yarışması ödül töreni Haymana Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleştirildi. ( Ozan Ermiş'in haberi )

Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, BAŞKON yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler katıldığı programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Sezgin makale yarışması hakkında bilgiler sundu. Sezgin’in ardından kürsüye çıkan BAŞKON Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol projeye desteklerinden ötürü Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında  “Haymana’nın tarihi bakımından çok önemlidir, düşmanın Kurtuluş Savaşında geldiği son noktadır, burada durdurulmuştur. Tarihi ve dünyanın en iyisi kaplıcasının yanında Haymana’nın bir diğer şansı Özdemir Turgut gibi bir başkana sahip olmalarıdır. Yaptığı birçok hizmetin yanında Başkanımızın Eğitime ve Okumaya verdiği önem de takdire şayandır. Bunun için kendisini takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Turgut “Kültürel anlamda katkı sağlayacak her projenin destekçi olma gayretindeyiz”

Haymana Belediyesi olarak ülkemizin ve milletimizin kültürel anlamda kalkınmasına katkı sağlayacak her projenin ve sosyal faaliyetin destekçisi olma gayretinde olduklarını belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Kurtuluş Savaşının Son Kalesi Haymana olarak o günleri bir daha yaşamamak adına çalışmamız ve kalkınmamız gerektiğine inanıyoruz. Hayata geçirdiğimiz birçok hizmetin yanı sıra ülkemize ve gelecek nesillere en öneli hizmetin kültürel kalkınma olduğuna inanıyoruz. Bu düşüncelerle  “Okuma ve Yazı Yazmanın Yaygınlaştırılması” projesine destek olduk. Bu önemli projeye emeği geçen ve katılan herkese teşekkürlerimi sunuyor, dereceye giren bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, makale yarışmasının üçüncüsü Ankara’dan Türkçe öğretmeni Neslihan Mavi, ikincisi Manisa’dan Türkçe öğretmeni Mehmet Önder Karacaoğlu ve birincisi Sinop’dan Rehberlik öğretmeni Umut Karadayıoğlu’na ödülleri,  projeye katkı sunanlara ise teşekkür belgeleri verildi.

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...