BARIŞ VE HUZURA İHTİYACIMIZ VAR

BARIŞ VE HUZURA İHTİYACIMIZ VAR

Siyaset çayırının peşrevcileri fazla onur kırıcı olmaya başladılar. Millet olarak “ artık bıktık-usandık “ desek yeridir. Biz kavga ve kargaşa istemiyoruz. Kardeşliğimize, birlik-beraberliğimize daha fazla dokunmayın lütfen.

     Sizin hesabınız bizim hesabımıza uymuyor. Sizler de bizler de öyle bir peygamberin ümmeti, öyle bir milletin evlatlarıyız ki dinimizde, devle
timiz de ayrıcalıklardan uzak, hak ve adaletin kaim olmasını sağlık verir. Ancak farklı yönlerimiz var; mesela sizler seçim kazanmak için zaman zaman pek meşru olmayan yollara başvurabiliyorsunuz. Bu da yetmiyormuş gibi, hiç hoş olmayan karalamalar, hakaretler, bağırmalar, kin ve nefret dili ile propaganda çalışmaları yapmanızı şık bulmuyor, doğrusu hiç size yakıştıramıyoruz. 
    * En azından, millet ve devlet bütünlüğünü asla ve katâ bir kenara bırakmayacak ruh ve inancı sinesinde taşıyan, kültür düzeyi yüksek,vatan ve millet sevdası ile mücehhez insanlarımız gerçekleri görüyor ve olup bitenlerin farkında.  
     * O halde gelin aslımıza dönelim, barışık yaşamayı bilelim, siyasi mülahazalar yüzünden birbirimize kem gözle bakmayalım, kardeşliğimize daha fazla zarar gelmesin. 
    Unutmayalım ki millet olarak bu çirkin siyaset bizim yüreğimizde derin yaralar açmaktadır. Normal sayılamayacak bu siyasi huylarınızdan vazgeçme maharetini göstermeniz hem Hakk nezdinde hem de halk nezdinde itibarınızı artıracaktır. Millet olarak sizden istirhamımız, lütfen son verin meslek edindiğiniz bu sevimsiz politikalara, vazgeçin lütfen o milletimizin çirkin bulup mutsuz olduğu huylarınızdan.  (M.A.) 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...