Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Yarışması Düzenledi

Ankara Kulübü, Kırgızistan'da Dans ve Müzik Yarışması Düzenledi

Ankara kültürünün ve Seymenlik geleneğinin yaşatılmasına öncülük eden Ankara Kulübü Derneği ile Kırgız kültürünün yurtdışında tanıtılmasına öncülük eden sivil toplum örgütlerinin başında gelen Taktyr Mezgil Jashoo Vakfı tarafından Bişkek’te Orta Asya ülkelerini kapsayan 2. Uluslararası Güz Yankıları Festivali düzenlendi.

 Festival kapsamında düzenlenen dans ve müzik yarışmasına Karakalpakistan, Kazakistan, Altay Cumhuriyeti, Çin, Kırgızistan gibi pek çok ülke ve şehirden 50’nin üzerinde müzik ve dans grupları katılım sağladı. Birbirinden yetenekli gruplar ve solistler bu yarışmada güçlerini sınama imkanı buldu. Yoğun İlgi gören festivale Kırgızistan içinden 300’den fazla yarışmacı katıldı. Kırgızistan dışından ise 6 ülkeden yarışmacılar bu festivale renk kattı.
Ankara Kulübü Seymenleri İkinci Oldu
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan'ın jüri olarak yer aldığı yarışma sonrasında dereceye giren grupların liderlerine Ankara Kulübü tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Ankara Kulübü adına yarışmaya katılan Seymenlerden Hüseyin Ateş ve Ahmet Özdemir müzik kategorisinde ikinci olup performanslarıyla büyük beğeni topladılar. Büyük bir coşku ve dayanışma içinde geçen yarışmanın her yıl düzenlenmesi ve yarışma vesilesiyle kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesine karar verildi.
 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...