Kategori : ANKARA HABERLERİ

ALTINDAĞLI KADINLARA BÜYÜK DESTEK

ALTINDAĞLI KADINLARA BÜYÜK DESTEK

HALI DOKUMAYA İŞKUR DESTEĞİ Altındağlı kadınların halı atölyesi büyüdü. Altındağlı kadınların halı dokudukları atölye, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın destekleriyle, fabrika gibi çalışmaya başladı.

ÇANKAYA- TLAS ÇOCUKLARI JAPON KÜLTÜRÜYLE TANIŞTI

ÇANKAYA- TLAS ÇOCUKLARI JAPON KÜLTÜRÜYLE TANIŞTI

Çağdaş bakım hizmeti kalitesi, kültürel ve sosyal imkanları ile düşük ücretli olması dolayısıyla yoğun ilgi gören Çankaya Belediyesi kreşlerinde uygulanan “Kreşlerde Ülkeler” projesi, dünyanın farklı ülkelerinden gelen temsilcileri ağırlamaya devam ediyor.

ANKARA'DA ARTIK SU HEM TEMİZ OLACAK, HEM DE KESİLMEYECEK

ANKARA'DA ARTIK SU HEM TEMİZ OLACAK, HEM DE KESİLMEYECEK

ASKİ ESKİYEN SU BORULARINI DEĞİŞTİRİYOR... -ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAŞKENT'İN BİRÇOK NOKTASINDA ESKİYEN VE EKONOMİK ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN SU VE KANALİZASYON BORULARINI YENİLİYOR-SU KESİNTİLERİNİN SIK SIK YAŞANDIĞI 30 YILLIK OSTİM-BATIKENT BÖLGESİ ANA İSALE HATTININ BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ, ASKİ EKİPLERİ TARAFINDAN 7/24 ÇALIŞILARAK YENİLENDİ

MURAT DUMAN ARKADAŞLARINI KAHVALTIDA BULUŞTURDU

MURAT DUMAN ARKADAŞLARINI KAHVALTIDA BULUŞTURDU

MİLLİ MUTABAKAT HAREKETİ BAŞKAN YARDIMCISI, ŞAİR-YAZAR MURAT DUMAN DOST VE ARKADAŞLARINI KAHVALTIDA AĞIRLADI * TBMM ' nin Beştepe Tesislerindeki kahvaltıdan sonra tanışma faslı ve günün gündemi ile ilgili durum değerlendirmesi yapıldı.

BAŞKENT’TE MEZARLIK DEFİN ÜCRETLERİ BİLE UCUZLADI

BAŞKENT’TE MEZARLIK DEFİN ÜCRETLERİ BİLE UCUZLADI

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 2020 YILINDA BAZI MEZARLIKLARDA UYGULANACAK MEZAR ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPTI -BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE; KARŞIYAKA MEZARLIĞI’NIN BAZI PARSELLERİ İLE MAMAK ORTAKÖY VE SİNCAN ÇİMŞİT MEZARLIKLARININ TAMAMINDA BETON MEZAR ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPILMASINI KARARLAŞTIRILDI -ÇİMŞİT VE ORTAKÖY MEZARLIKLARINDA BETON MEZAR ÜCRETİ 600 TL’DEN 100 TL’YE İNDİRİLDİ

   ETİMESGUT'TA HER YER VE HER MEKANDA TÜRK VURGUSU DİKKAT ÇEKİYOR

ETİMESGUT'TA HER YER VE HER MEKANDA TÜRK VURGUSU DİKKAT ÇEKİYOR

Etimesgut denilince akla hemen Enver Demirel gelir hiç şüphesiz. Ancak benim aklıma aynı zamanda Ankara da gelir. Çünkü o Etimesgut'un yakın bir köyünden, yani gerçek manada bir Etimesgutlu... Ancak belki de herkesin farkedemediği iki yönü var... Mesela O aynı zamanda Ankaralı. Bu da yetmedi, o ezelden bakiye iyi bir Ülkücü. Fakat derinden tahlil edenler onun için Türk Milliyetçisi derler. Doğrudur. Ya İslamî yönü !... Farklılık arayanlar boşuna gayret sarfeder çünkü Ankaralı, hele hele Etimesgut'un yerlisi olacak da iyi bir Müslüman olmayacak olabilecek şey mi?...Daha derin bir inanç kavramı ile tahlil yapılacak olunursa O'nun Türk-İslam mefkuresi ile mücehhez bir insan olduğunu görürsünüz. Zaten Ülkücülerin ve katı milliyetçilerin " Ağrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslüman " sloganı altında mücadelelerini sürdürdüklerine daima şahit olmuşuzdur. * Şimdi farklı bir boyutla karşılaşıyoruz. Gerek inanç kavramını ve gerekse de ( daha ziyade ) Türklük anlayışını çalışma hayatına nakşeden Etimesgut Belediye Başkanı sayın Enver Demirel'in yeni bir çıkış sergileyerek dağı-taşı, ovayı, meydanları, cadde ve parkların adlarını Türk vurgusu ile meşalendirdiğine şahit oluyoruz. İsterseniz bir başka cümle ile teşhir edelim sayın Demirel'i; " O adam gibi adamdır vesselam.. Tabii bir de hizmet akışının sağlanması söz konusu. Çok eski zamanlardan bildiğimiz Etimesgut ilk ilçe olduğu günlerde bir kasaba görüntüsündeydi. Daha sonra biraz kendini derleyip toparlasa da bir nevi gecekondu semti olarak bilinmeye ve tanınmaya başlamıştı. Ne zaman ki Enver Demirel göreve geldi, işte o ilk günden itibaren adım adım zirveye doğru tırmanmaya başladı. Ve nihayetinde bu günlerde hatırı sayılır, modern. çağdaş bir kent halene geldi. Artık onun siyasi yönünü düşünmeden, verdiği hizmetlerine yüksek puan vererek alkış tutuyor. Biz de , " Tebrikler başkan, başarılarınızın daim olması dileğinde bulunuyoruz." MEHMET AKYOL

ANKARA’YA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ, İSTANBUL’A ÇILGIN PROJELER

ANKARA’YA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ, İSTANBUL’A ÇILGIN PROJELER

İstanbul diye diye canım İstanul’u sevilmez ve sevimsiz ettiler. Öylesine ayrıcalık yaptılar ki, yerin altından, yerin üstünden, denizin altından, denizin üstünden çılgın projeleri hayata geçirdiler. Şimdi de Kanal İstanbul’a taktılar kafayı. Peki neden Ankara’ya bir, yalnız tek bir çılgın proje yapılamıyor?..

TARİHE DAMGASINI VURAN BİR GURRA HAFIZI “ ALİ OSMAN ATAKUL “ HAKK’A RUHUNU TESLİM ETTİ

TARİHE DAMGASINI VURAN BİR GURRA HAFIZI “ ALİ OSMAN ATAKUL “ HAKK’A RUHUNU TESLİM ETTİ

İŞTE BU OLMADI... BİR AY ÖNCE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE BEN BİR TAAHHÜTTE BULUNMUŞTUM, AYNI ŞEKİLDE O RAHMETLİ DE BANA TAAHHÜT ETMİŞTİ. BEN KÖYE EV YAPACAKTIM, O DA BİZİM EVİN ANAHTARINI ALIP 10- 15 GÜN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ KÖYÜNDE ( KİSE KÖYDE) İSTİRAHAT EDECEKTİ... Tarihe malolmak kolay değil. Bazılarının geçmişi hiç de iyi unsurlarla yad edilmez.. Bazıları da ( bugün ) Hakk’ın rahmetine kavuşan Gurra Hafızı Ali Osman Atakul gibi hayır ve hasenat, iyilikler ve bıraktığı güzelliklerle yad edilir. O bir ilki gerçekleştirmişti. O ilkdefa Türkiye Radyolarından Kur’an-ı kerim’i canlı olarak okumuştu. Madem ki ‘ o rahmetli ‘ sözünde durmadı, yani benim yazın köyümüzde yaptırmayı planladığım evde kalma sözünü tutmadı-tutamadı , beni mahzun ve kendinden mahrum bıraktı, ben de ev yapmaktan vazgeçtim.

SELÇUK SOLMAZ ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

SELÇUK SOLMAZ ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

Bal denilince ( haklı olarak) baldan anlayanların ilk aklına Selçuk Solmaz ve Fer balları gelir. Aslında haksız sayılmazlar, ancak eksikleri var... Çünkü Selçuk Solmaz’ın aynı zamanda derde deva ve şifa dağıtan birçok özelliği var ki bunun bilinmesinin son derece toplum yararına olduğunu hatırlatmak istedik.

OTOBÜS ALACAKLARINA DİNAZOR ALMIŞLAR

OTOBÜS ALACAKLARINA DİNAZOR ALMIŞLAR

BAŞKAN YAVAŞ: “TEK AMACIMIZ KENTTEKİ İNSANLARIN ÇEKTİĞİ SIKINTILARI ÇÖZMEK, KÖYLERDE HUZUR VE ÜRETİMİ ÇOĞALTIP KÖYLÜLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRMEKTİR. AYRICA “GENÇLERİ OKUTMAKTAN, ONLARA GÜVENMEKTEN BAŞKA YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY YOK. ÇÜNKÜ BİZİ GENÇLER KURTARACAK.”

MANSUR YAVAŞ HESAP VERİYOR... ( BAŞKAN YAVAŞ İLE 200 GÜN…)

MANSUR YAVAŞ HESAP VERİYOR... ( BAŞKAN YAVAŞ İLE 200 GÜN…)

-BAŞKAN YAVAŞ’IN “ŞEFFAFLIK” UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR -İLK 200 GÜNDE ALACAK TAKİBİ HIZLANDIRILARAK 37 MİLYON TL BELEDİYE KASASINA KAZANDIRILDI-8 NİSAN-25 EKİM ARASINDA İSRAFLA YAPILAN MÜCADELE SONUCU BÜTÇE 387 MİLYON 821 BİN 378 TL FAZLA VERDİ