AK PARTİ SON KOZUNU MU OYNUYOR

AK PARTİ SON KOZUNU MU OYNUYOR


    PKK tarafından çocukları kaçırılmış annelerin HDP İl binası önünde yaptıkları evlatlarımızı istiyoruz eylemlerinde ki tutumlarından endişeleniyoruz.

Bu anneler neden TC. Valiliği ya da Türkiye’ye hükümet eden partinin önünde eylem yapmıyor da, HDP gibi PKK ile kol kola yürüyen bir partinin önünde yapıyor ve kos koca Türk Devletinin yurttaşları bu terör yuvası haline gelmiş partiye aman diliyorlar, devleti küçük düşürüyorlar, diye…

AK Parti bakanları, il, ilçe yönetimleri, gazeteci, televizyon yorumcuları ve sanatçıları bu eylemin yerinin burası değil de devlet kapısı olması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunacaklarına, bu eylemin daha kalabalıklaşması ve toplumun tüm katmanlara yayılması amacıyla söylem ve demeçlerde bulunmaları bizleri endişelendirip, kaygılandırıyor.

Geçmişte, Ergenakon, Balyoz, Kumpas davalarını yaşatarak TSK’da derin yaralar açmış, Kozmik Odalara terör örgütlerini sokarak devletin mahremiyetini onların eline vermiş, açılım, müzakere, diyalog, habur mahkemeleri rezaletlerini yaşatmış, günümüzde Mehmetçiğimiz karşısında savaşan PYD denilen terör örgütünü davul, zurna ve konvoyla topraklarımızdan geçmesini sağlamış, zaman zaman Bebek Katili ve kardeşi ile flörte tutuşmuş, ülkeyi Orta Doğu bataklığına batırmış, kamuoyunda Büyük Orta Doğu Projesi adıyla bilinen ve halk arasında Büyük Kürdistan, diğer bir anlatımla Büyük İsrail Projesi olarak yorumlanan Amerikan Projesiyle bağlantısı yazılmış, çizilmiş bir partinin yönetiminde yapılmış olması kaygımızı artırıyor.

İster istemez, AK Parti son kozunu mu oynuyor sorusunu aklımıza getiriyor. Seçmeninin ekseriyetini İYİ Parti, MHP ve CHP’ye kaptırmış, kalan seçmeni de, Babacan ve Davutoğlu yönetimiyle kurulacak partilere meyletmiş bir partinin giderayak yaptığı kontrolsüz eylem izlenimi veriyor.

Devletin birliğine, milletin bölünmez bütünlüğüne zarar verecek bu kontrolsüz eylemin daha da derinleştirilmeden önlenmesi, kamu oyunda yazılan, çizilen yeniden açılım, bebek katiline af, hükümetin Kuzey Suriye ve Kuzey Irak’ta şeklen kurulmuş Kürdistan’ı tanımaya yönelik yapılan tehlikeli bir eylem olmaktan çıkartılmalıdır.

Bu mazlum annelere çağrıda bulunuyor, kötü niyetli kişilerin oyunlarına alet olup, kendinizi kullandırmayın. Sizleri o meydana çağırıp, eylem yapmanızı isteyen kişilerle HDP’ye 92. Milyon 238 lira hazine yardımı veren, Bebek Katiline özel elçiler gönderen, kardeşini devlet televizyonlarında konuk eden aynı kişilerdir.

Amaç sizin duygularınız, acılarınız ve haklı mücadelenizi koz olarak kullanıp, tükenmek üzere olan oylarına bir iki puan ilave edebilmek ve yok olmamak içindir.

Araştırmacı Yazar
İsmail UÇAKCI

Google+ WhatsApp