AİLE İÇİ EĞİTİM VE TOPLUMSAL SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

AİLE İÇİ EĞİTİM VE TOPLUMSAL SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

Kültür, Sanat, edebiyat ve toplumsal olaylar Ankara’nın Hamamönündeki Kabakçıkonağında gündeme taşınıp değer kazandırılıyor. • Sinoplular derneği ile Aile içi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği tarafından Ankara’nın Hamamönü’ndeki Kabakçı Konağında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

• Türkiye’nin tanınmış bilim adamlarından Sosyolog, Gaziantep Devlet Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Kadirhan Sunguroğlu ‘nun konuşmacı olarak katıldığı toplantıda “ Kadının Aile ve Toplumdaki Yeri” ile ilgili önemli mesajlar verdi.
• Yaşamkoçu Şeyda Yıldırım’ın “ Anne ve Babaya Düşen Görevler “ konusunu gündeme taşıdığı toplantıda müzik programı, şiir dinletisi yer aldı.
 
----------
ASİLDER VE AİLE İÇİ VE TOPLUMSAL SORUNLAR DERNEĞİ TARAFINDAN " BAŞ TACI KADINLAR " KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ
 
Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU ve Eğitimci Şeyma YILDIRIM 'ın " Kadının Aile ve Toplumdaki Yeri" konferansı izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.. ASİLDER Genel Başkanı Kenan GÜLLÜ ile Aile içi Toplumsal Sorunlar Derneği Başkanı Zeynep Göktaş 'ın selamlama konuşmalarının ardından ASİLDER Korosunun faslı ile devam eden Program Eğitimci Şeyma YILDIRIM bir konuşma yaptı. Devamında Prof. Dr. Kadirhan SUNGUROĞLU " Değerlerimiz Kadınlar ve Toplumda Kadının yeri konulu konuşması dinleyenleri adeta büyüledi. Şair Fevzi DAŞKIN Kadınlarımız şiiri, ASİLDER Çocuk korosundan ASYA'nın Annem Şarkısı ile program son buldu
Organizasyonu düzenleyen dernek başkanları yaptıkları kapanış konuşmasında katılımcılara teşekkürlerini sundular. Bu tür Aile kavramı ile ilgili programların devam edeceğini hatırlatan başkanlar tüm katılımcılara ve özellikle de konuşmaları ve icraları ile toplantıya renk katan değerlere minnet ve şükranlarını sundular.
 
Konu ile ilgili haber merkezimize bir açıklama yapan Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Başkanı Zeynep Göktaş şu açıklamayı yaptı: " Biz biyük bir mücadelenin içindeyiz. Türk toplumunda ailenin konumu çok özel bir yer tutmaktadır. Ancak son günlerde aile içinde bazı sıkıntıların mevcudiyeti herkes tarafından bilinmektedir. Biz bu manada çalışmalarımızı yaparken aile içinde birlik-beraberliği sağlamak ve huzur ortamını gerçekleştirmek istiyoruz. Zaten çalışmalarımızın ve toplantılarımızın temelinde de bu gerçek yatmaktadır. Yaptığımız bu son toplantıda değerli hocamız Prof.Dr. Kadirhanoğlu'nun tüm dinleyenler olarak büyük feyiz aldık. Bu toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, tabii başta konuşmacılara ve tüm katılımcılara minnet ve şükranlarımı sunuyorum."

 

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...