ACI HABER (!) BUGÜN DE 5 ŞEHİDİMİZ VAR.

ACI HABER (!) BUGÜN DE 5 ŞEHİDİMİZ VAR.

Ha bugün ha yarın derken seneler seneleri kvaladı ama bir türlü anaların göz yaşlarını dindiremedik. Geçen hafta 8 şehit vermiştik bu gün ise 5 şehidimiz var. Efendim şehitlerimizin kanı yerde kalmamış... Biz bu demeçleri yıllardır dinliyoruz. Ve diyoruz ki, " BUNDA BİR YANLIŞLIK VAR " Evet bir yanlışlık var ki mehmetçiklerimizin kanı gidiyor, canı gidiyor. Hani bir savaş olsa elbette o zaman normal karşılaya biliriz ama bu bir çatışma.. Kanı beş para etmeyenlerle verilen bir mücadele. Anlaşılıyor ki bizim dış politikamızda bir yanlışlık var, bir bilinmemezlik var. Esasen araştırılması gereken de bu. Hani Rusya ile dost olmuştuk !... Bu neyin nesi, ne bu kahpelik ?.. İDLİP konusunda yaptığımız anlaşmanın sonucu bu mu olmalıydı?... Bazıları bana soruyor, " Peki nasıl olmalı ve ne yapmalıyız? " diye Çok öncesinden, yani yıllarca öncesinde ifade ettim, " Bu şerefsiz ve onursuz Esed'le anlaşmak zorundayız. Anlaşmalıyız o Cumhurbaşkanımızın eski dostu ile çünkü eski camlar bardak oldu ve hesaplarımız tutmadı. - Mehmet Akyol –

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve rejimin hain saldırısı sonucu 5 askerimizin şehit olduğu bildirildi.
Esad rejimi tarafından düzenlenen kalleş saldırıda 5 askerimiz şehit düştü, 5 askerimiz ise yaralandı. MSB 'den yapılan açıklama şu şekilde;
"İdlib'de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.
Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...