HER DAİM KADINLARIN HÜKÜMRANLIĞI SÖZ KONUSU

HER DAİM KADINLARIN HÜKÜMRANLIĞI SÖZ KONUSU

* Her nereden bakarsanız bakınız kadının hükümranlığını görürsünüz. Dinimizce de öyle. Kadına verilmesi gereken önem bazı çevreler ve İslamiyet’i iyi anlayamayanlar tarafından saptırılıp bir nevi dejenere edilmiş. Oysa Cenab-ı Hakk; “ Mümin erkeklere ve mümin kadınlara söyle; gözlerini haramdan sakınsınlar, iffet ve namuslarını korusunlar “ tebliği ile her iki cinsten de aynı duyarlılığı göstermelerini emretmiştir.

Peygamber efendimiz ise kadın ile ilgili bir ifadesinde bakınız neler söylemiş:  “ Ey İnsanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah'ın koyduğu ölçülere hassasiyetle uymanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah’ın bir emaneti olarak aldınız. Onları, Allah adına söz vererek helâl edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır.”

    Değerli okurlarım, yaptığımız toplantılarda daime kadınların ön plana alınması ilgili gayretim, fotoğraf çekimlerinde bile kadın kardeşlerimizin erkek arkadaşlarımızın gerisinde kalmamalarını temin ile ilgili rica ve temennilerde bulunuşumun nedenlerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle sanırım  ayet, hadisler ve resimlerle anlatabilmişimdir.

       Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor saygı sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                      MEHMET AKYOL

Google+ WhatsApp

Bu Yazı ve Haberle ilgili yorumunuz...